Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 listopada 2018

Klub „Aktywni Razem”. Może skorzystać 30 osób

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie# ogłasza nabór 30 uczestników do projektu „Aktywni Razem” – osób niesamodzielnych, w tym niepełnosprawnych i starszych, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, mieszkańców gminy i miasta Szubina.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach składają Formularz Zgłoszeniowy w M-GOPS Szubin do 23 listopada 2018. Druk dostępny jest na stronie internetowej. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 503 440 140.

W 2019 roku, w trakcie działalności Klubu „Aktywni Razem”, osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym będą uczestniczyć w spotkaniach, warsztatach, wydarzeniach, gwarantujących wzrost motywacji do działania, wiarę we własne siły. Umożliwiony zostanie bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem: osobami o podobnej sytuacji życiowej lub pasjonatami, którzy podzielą się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem w trakcie warsztatów. W programie zaplanowano m.in. warsztaty kulinarne, kreatywne, kulturoznawcze, muzyczno-taneczne, manualne, medialne, warsztaty pielęgnacji ciała z usługą fryzjerską,  ćwiczenia psychofizyczne, warsztaty z psychologiem, pielęgnacji roślin, a także spotkania integracyjne z opiekunami faktycznymi. M-GOPS Szubin zapewni bezpłatny transport od domu uczestnika spotkań do Klubu i w drodze powrotnej.

Cele projektu:
- poprawa dostępu do usług opiekuńczych nad osobami niesamodzielnymi dzięki utworzeniu w Szubinie 15 miejsc dziennej opieki dla 30 osób niesamodzielnych, a także zwiększenie ich mobilności
- wsparcie w zakresie aktywizacji osób niesamodzielnych dla 15 opiekunów faktycznych/osób z otoczenia (zajęcia wzmacniające zachowania psychospołeczne oraz aktywizacja osób niesamodzielnych).

Wartość projektu: 415.946,65; Wkład UE: 353.553,79

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 9. Solidarne społeczeństwo Działania 9.1 Włączenie społeczne i rozwój usług opiekuńczych w ramach ZIT Poddziałania 9.1.2 Rozwój usług opiekuńczych w ramach ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko–Pomorskiego na lata 2014–2020.

materiał: Marzena Mierzwińska (M-GOPS )

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe i dziecięce
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Siłownia
Deska elewacyjna
Przewóz krajowy
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)