Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2019

Kazachska muzyka. Festiwal Pieśni i Tańca

fot. TD

fot. TD

W miniony weekend odbył się Festiwal Pieśni i Tańca z okazji Dni Szubina.

Na scenie wystąpiły muzyczne grupy Asyltał i Szabyt z Centrum Dziecięcej Twórczości w Kapszagaj.

Centrum twórczości dzieci i młodzieży w Kapszagaj powstał 1973 roku, posiada katedre muzyczna: fortepian, skrzypce, dombra, kobyz, gitara, saksofon, flet, estradowe i akademicki śpiew, Katedre choreografii i katedre sztuk pięknych. Laureat konkursów Kyrykbaj Amir w Finlandi, Turcji, Bułgarii, Rosji. Zespół dombrzystów "Szabyt" przewodniczący Kurbanowa Kumisaj. Laureaty Międzynarodowych I Republikańskich konkursów."Prinorsko-2018 " Bułgaria, "Święto dzieciństwa" Sankt-Petersburg, "Wschodnia bajka" Kazań. Zespół tańca "Asyltau" laureat konkursów w Bułgarii, Sankt-Petersburgu, Kazaniu. Pod przewodnictwem Zvonarienko Natalyi.

Na scenie wystąpił również zespół Pieśni i Tańca Krajna, Przedszkolaki z grupy "Smerfy" Niepublicznego przedszkola "Słoneczko", Maria Uziębło z utworami Anny German oraz występ zespołu Dziecięcego Pałuczaczki.

Oceń artykuł: 14 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Szubinianin, w dniu 12-06-2019 17:30:07 napisał:

    Swój udział w sprowadzeniu do Szubina zespołu z Kazachstanu miał P. Jan Skuza. Wartotopowiedzieć. Cieszę się że w moim mieście mogła zaprezentować się młodzież z odległego kraju.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)