Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Kapituła przyznała medal. W maju uroczyste wręczenie

fot. pow

fot. pow

Na posiedzeniu w dn. 17 kwietnia Kapituła Medalu im. ks. Jana Kleina jednogłośnie przyznała to# zaszczytne odznaczenie Hannie Zawadzkiej - Pleszyńskiej.

Uroczystość wręczenia Medalu odbędzie się 23 maja o godz. 18:00 w czytelni głównej Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie

Hanna Zawadzka - Pleszyńska

Prezes Grupy Plastycznej Plama’s działającego w Szubińskim Domu Kultury.  Od 1988r. Członkini grupy. Jej aktywność przyczyniła się do ożywienia aktywności grupy i galerii Palama’s. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Szubinie, w regionie i na terenie kraju jak np.  Mogileńskie Spotkania Artystyczne, XIV Ogólnopolskie Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Lublinie, udział w XVI Ogólnopolskiej wystawie Marynistycznej w Koszalinie czy przygotowanie ekspozycji i udział w wystawie zbiorowej członków Grupy Plama’s w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Prowadziła zajęcia plastyczne w ramach międzynarodowej wystawy sztuki w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Brała udział w V Ogólnopolskim plenerze  malarskim i wystawie poplenerowej w Chełmnie, wzięła udział w Europejskiej Nocy Muzeów i wernisażu pt.: „ Malarstwo Pałuk i Okolic” w Bydgoszczy. Organizatorka pleneru w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Uczestniczyła w licznych plenerach na terenie kraju. Hanna Zawadzka - Pleszyńska jest nauczycielem, opiekunem pracowni informatycznej, administratorem strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 1  im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie, autorem projektów opraw plastycznych. Wykonuje je na rzecz szkoły osobiście. Hanna Zawadzka -Pleszyńska była w latach 2003 - 2016. Koordynatorem szkolnych działań artystycznych w ramach „ Tygodnia Kolorów”. Prowadzi zajęcia dla dzieci w Kole Plastycznym przy Szubińskim Domu Kultury i w ramach nauczania indywidualnego. Członek Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od 2014 r.  prezes Oddziału ZNP w Szubinie.  

Materiał: M. Rzeszowski

Oceń artykuł: 13 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Czytniki kodów kreskowych
Meble kuchenne
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1099PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)