Dziś mamy 26 października 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 września 2020

Kadeci klas wojskowych z ZS w Szubinie wzięli udział w grze miejskiej

fot. Agnieszka Bubczyk

fot. Agnieszka Bubczyk

Jednym z działań w dniu 19 września 2020 r., zaplanowanych przez Muzeum Ziemi #Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w projekcie pt. Wojna polsko-bolszewicka i jej wielkopolski ślad była gra miejska.

Przedsięwzięcie to odbyło się na terenie Szubina. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej".
Program obejmował:
1. Zbiórkę w Muzeum Ziemi Szubińskiej, zapoznanie z projektem i działaniami w ramach gry miejskiej.
2. Wręczenie pakietu wyżywienia (woda, słodka przekąska).
3. Rajd szlakiem miejsc pamięci: ul. Szkolna, pl. Kościelny, ul. Rynek, ul. Kcyńska, ul. 3 Maja, pl. Wolności, ul. Kcyńska - biblioteka, cmentarz ul. Nakielska, park przy ul. Nakielskiej, Muzeum.
4. Podsumowanie gry miejskiej w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Wręczenie okolicznościowego gadżetu – kubka, poczęstunek.

Z uwagi na panującą pandemię start grup uczestników odbywał się w różnych godzinach. Uczestnicy zobowiązani byli do zachowywania reżimu sanitarnego. Nasza liczna grupa uczniów z grup wojskowych klas Technikum IITa i IITb wystartowała, jako pierwsza. W gronie uczniów ochotników, którzy wyrazili ochotę reprezentowania szkoły w dzień wolny od nauki znaleźli się n /w kadeci: Malwina SZULC, Izabela GRYCZA, Kacper MANIKOWSKI, Jakub KOMOROWSKI, Jakub KONIECZNY, Szymon MARCINIAK, Oliwia KRAMER, Sara OBREMSKA, Dominika HEJNICKA, Patryk WOJTCZAK, Kasjan WALCZAK. Rolę Opiekuna pełniła P. mgr Dorota Tumiłowicz Lesiuk - nauczyciel w-f w ZS. Koordynatorem szkolnym powyższego przedsięwzięcia był nauczyciel w ZS mjr rez. mgr Jarosław Odrobiński.

Dziękujemy naszym "społecznikom" tj. uczniom, Opiekunowi i Koordynatorowi za udział i zaangażowanie oraz godne reprezentowanie środowiska szkolnego w tym wydarzeniu.

Materiał: Agnieszka Bubczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)