Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 października 2018

Jubileuszowa zbiórka krwi. Zebrano imponującą ilość

fot. Z.Wiejaczka

fot. Z.Wiejaczka

W ZST w Kcyni odbyła się jubileuszowa – dwudziesta akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem # „Zbieramy krew dla Polaków” zachęcająca do regularnego oddawania krwi jako daru ratującego zdrowie i życie człowieka.

Na zaproszenie opiekuna wolontariuszy - pani Wiolety Zymni w dniu 18.10.2018 przybyli do szkoły pracownicy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Tradycyjnie jedna z sali lekcyjnych stała się mobilnym punktem pobierania krwi, w której pojawił się specjalistyczny sprzęt medyczny.

W akcję włączyło się, aż 48 osób, większość z nich to stali Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddają systematycznie co 3 miesiące ten bezcenny płyn. Wśród ochotników byli rodzice, uczniowie i absolwenci ZST i ZSO, pani dyrektor – Aleksandra Doiczman oraz nauczyciele: pani Alina Kowalska, pan Łukasz Beczak i ksiądz Marcin Wierzchosławski

W rezultacie efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania - krew pobrano od 42 osób (z przyczyn zdrowotnych 6 osób odpadło), co dało imponującą ilość -  prawie 19 litrów bezcennego płynu. Taki wynik zaskoczył nie tylko pracowników WCKiK ale także organizatorów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za liczny udział. Zapraszamy i zachęcamy do dalszego, systematycznego oddawania krwi

Materiał: W. Zymni/Szkolne Koło Wolontariatu

Oceń artykuł: 55 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Sprzedaż opon
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Kwasy...
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Test amortyzatorów
Meble młodzieżowe i dziecięce
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)