Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

21 kwietnia 2015

Jubileusze małżeńskie w UM Szubin

fot. TD

fot. TD

Osiem par z terenu gminy Szubin świętowało w poniedziałek, 20 kwietnia jubileusze pożycia małżeńskiego, odbierając w ratuszu medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez prezydenta.

55-lecie ślubu:

Jadwiga i Antoni Bołkowie

Związek małżeński zawarli 26 stycznia 1960 r. Ich dzieci to: Maria, Adam, Małgorzata, Wiesława, Bożena, Joanna, wnuki: Przemysław, Dawid, Daniel, Karol, Klaudia, Cezary, Wiktor, Florian, Jakub, Iga, Jesica. Państwo Bołkowie poznali się w Szubinie. Pani Jadwiga pochodzi z Lipska nad Biebrzą, pracowała w ogrodnictwie. Zdaniem jubilatów, aby zgodnie żyć, trzeba wzajemnie się szanować.

Krystyna i Alfons Brodowie

Ślub zawarli 26 kwietnia 1959 roku. Niestety, Pan Alfons nie doczekał 55. rocznicy zawarcia związku - zmarł w lutym br. Państwo Brodowie wychowali dwóch synów - Ryszarda i Marka. Ich wnuczęta to: Michał, Olga, Marcin, Paweł, Joanna, Julka. Państwo Brodowie poznali się w Gąbinie, zamieszkali w Zielonowie. - Wzajemnie się szanowaliśmy przez wspólne zgodne pożycie - wspomina pani Krystyna.

Barbara i Stefan Bąkowie

Jubilaci wychowali Mirosławę, Wiesławę i Adama. Niestety, z uwagi na chorobę pani Barbara nie dotarła na uroczystość.

50-lecie ślubu:

Gabriela i Marian Jaworscy

Są małżeństwem od 26 grudnia 1964 roku. Poznali się w czasie służby wojskowej pana Mariana. Od 37 lat mieszkają w Kowalewie. Ich dzieci to: Aleksandra, Piotr, Marzenna, doczekali wnucząt: Anny, Natalii, Aleksandry, Bartka. Pan Marian pracował w Nadleśnictwie Szubin, potem w Romecie. Zdaniem Jubilatów, aby przeżyć 50 lat małżeńskich, trzeba być wyrozumiałym.

Bożena i Marian Dutkiewiczowie

Wzięli ślub 24 października 1964 roku. Wychowali wspólnie Jolantę i Romana. Doczekali wnucząt: Błażeja, Marcina, Angeliki i Weroniki. Poznali się w Łachowie. Pan Marian pracował na kolei, potem był taksówkarzem. Aktualnie Jubilaci mieszkają w Kołaczkowie. Zdaniem państwa Dutkiewiczów, aby 50 lat przeżyć w zgodzie, trzeba darzyć się wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem.

Maria i Zygryd Walczakowie

Państwo Walczakowie związek małżeński zawarli 10 października 1964 r. w Rynarzewie. Tam też się poznali. Wychowali wspólnie trójkę dzieci: Joannę, Krystiana, Mariusza. Doczekali wnucząt: Damiana, Kamili, Anety, Szymona, Natalii, Tatiany, Gracjana, Marisy, Kasjana. Oboje pracowali w Bydgoszczy. Ich zdaniem gwarantem zgodnego pożycia jest wzajemny szacunek i pielęgnowanie miłości.

Halina i Jan Owczarkowie

Państwo Owczarkowie wstąpili w związek małżeński 5 lutego 1964 roku. Wychowali dwoje dzieci - Zbigniewa i Lidię. Mają troje wnucząt: Agnieszkę, Katarzynę, Krzysztofa. Po ślubie państwo Owczarkowie zamieszkali w Żninie, następnie przeprowadzili się do Szubina. Pani Halina pracowała w PBRol-u, pan Jan pracował w branży budowlanej, potem jeździł taksówką. - Miłość i zgoda jest wtedy, gdy mężczyzna ustępuje kobiecie - stwierdził żartem pan Jan.

Teresa i Bolesław Stawiccy

Ślub wzięli 19 kwietnia 1965 roku w Szubinie. Wychowali syna Romana, mają wnuczkę Milenę. Pan Bolesław pracował w bydgoskim Makrumie, pani Teresa w sklepie ogrodniczym. Poznali się na zakupach. - Trzeba się wzajemnie szanować i uzupełniać, a wtedy pożycie jest trwałe - powiedziała pani Teresa.

Oceń artykuł: 59 47

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (7)

    kazek, w dniu 21-04-2015 11:52:37 napisał:

    I okazuje się , że można razem za jednym zamachem zorganizować taką piękną i wymowną uroczystość dla naszych mieszkańców. którzy przy okazji nawiążą ze sobą kontakty. Cementowanie ludzi jest ważną sprawą.Nasz nowy Burmistrz wie jak to zrobić.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 2 (6)

    uczestnik, w dniu 21-04-2015 14:19:13 napisał:

    taki piękne i wymowne uroczystości odbywly się za poprzednika \ moi rodzice tez swietowali lecie i mile wspominają chwile/ wiec nowy Burmistrz nic nowego nie wymyslil powiela tylko stare zwyczaje Panie Kazek

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • -1 (5)

    Władzia, w dniu 21-04-2015 21:13:52 napisał:

    Zrobić coś źle !!! nie zrobić nic też źle !!! w końcu się zastanówcie jak wam narzekającym dogodzić. A jeżeli chodzi o pana burmistrza to ma klasę !!! A Ty internauto?? co powiesz o sobie???

    odpowiedz

    • 1 (3)

    matka1, w dniu 21-04-2015 23:10:00 napisał:

    Gratulacje i życzenia długiego zdrowia i dalszych jubileuszy dla Jubilatów. Uroczystość była piękna za co dziękujemy panu Burmistrzowi i wyszystkim organizatorom.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)