Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2019

Jesienne spotkanie z poetką. Nie zabrakło pięknych kwiatów i wierszy

fot. Irena Wojciechowska

fot. Irena Wojciechowska

14 listopada 2019 roku dzieci z grupy „Motylki” i Zerówki spotkały się z autorką wierszy #dla dzieci - panią Heleną Wyrzykowską, której towarzyszyła wieloletnia nauczycielka jednego z bydgoskich przedszkoli - pani Bożena Lefelbajl.

Pani Helena jest mieszkanką Kołaczkowa, ma wiele talentów. Oprócz pisania poezji, zajmuje się także rękodziełem ludowym. Dzieci miały okazję zobaczyć przepiękne kwiaty, robione różnymi technikami. Podczas spotkania pani Helena recytowała swoje wiersze, do których akompaniowała pani Bożena. Dzieci również przedstawiły gościom swoje talenty recytatorskie i wokalne. Były też drobne upominki i słodycze od gości. Każda grupa na pamiątkę od pani Heleny otrzymała tomik poezji pt. "Muchomorek".

materiał: Danuta Boruch/ Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Kołaczkowie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)