Dziś mamy 10 grudnia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2019

Jesienne spotkanie z poetką. Nie zabrakło pięknych kwiatów i wierszy

fot. Irena Wojciechowska

fot. Irena Wojciechowska

14 listopada 2019 roku dzieci z grupy „Motylki” i Zerówki spotkały się z autorką wierszy #dla dzieci - panią Heleną Wyrzykowską, której towarzyszyła wieloletnia nauczycielka jednego z bydgoskich przedszkoli - pani Bożena Lefelbajl.

Pani Helena jest mieszkanką Kołaczkowa, ma wiele talentów. Oprócz pisania poezji, zajmuje się także rękodziełem ludowym. Dzieci miały okazję zobaczyć przepiękne kwiaty, robione różnymi technikami. Podczas spotkania pani Helena recytowała swoje wiersze, do których akompaniowała pani Bożena. Dzieci również przedstawiły gościom swoje talenty recytatorskie i wokalne. Były też drobne upominki i słodycze od gości. Każda grupa na pamiątkę od pani Heleny otrzymała tomik poezji pt. "Muchomorek".

materiał: Danuta Boruch/ Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Kołaczkowie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)