Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

24 grudnia 2018

Jej gawęda o jednej książce spodobała się jurorom. Weronika Bodnar wyróżniona

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczennica klasy drugiej I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, Weronika Bodnar zajęła # III miejsce w konkursie zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy pn. "Wybrała(e)m, przeczytała(e)m, polecam, czyli gawęda o jednej książce".

Konkurs był przeprowadzony w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Przedsięwzięcie było skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy nagrali film z ustną prezentacją wybranej przez siebie książki, metodą booktalkingu. Booktalking to prezentacja fabuły ulubionej książki, przedstawienie jej bohaterów w taki sposób by zachęcić innych do sięgnięcia po tę pozycję.

Akcja rozpowszechniona jest w krajach Europy Zachodniej i coraz częściej prowadzona jest również w bibliotekach szkolnych, publicznych i pedagogicznych w Polsce.

materiał: A.Marchlewska

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    B.Przybylinska, w dniu 26-12-2018 18:49:01 napisał:

    Gratulacje Wera

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Żel UV 5ml
7,50PLN
Usta - powiekszanie
Siłownia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Meble łazienkowe
Budowa domu pod klucz
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Pokój dzienny/ jadalnia
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)