Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 lutego 2020

Jednostka OSP Szubin podsumowała rok. Wręczono odznaki za wysługę lat

fot. TD

fot. TD

15 lutego w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się zebranie sprawozdawcze #Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie.

Po powitaniu gości i przyjęciu porządku zebrania, przedstawione zostało sprawozdanie z działalności jednostki za 2019 rok, następnie sprawozdanie finansowe. Swoje sprawozdanie przedstawiła także komisja rewizyjna. Następnie jednogłośnie przyznano zarządowi absolutorium za okres sprawozdawczy.

W dalszej kolejności zebrani wysłuchali projektu działalności i planu finansowego OSP Szubin w roku bieżącym. Planowano jest pomoc przy remoncie pomieszczeń remizy OSP Szubin, pomoc przy wymianie  bram garażowych remizy OSP, zakup umundurowania środków ochrony osobistej i umundurowania MDP, zakup hełmów. Zaplanowano m.in. udział w zawodach pożarniczych, współpracę z harcerzami, Szubińskim Domem Kultury, przedszkolami i szkołami z terenu gminy Szubin. Na 2020 rok zaplanowano kilka wydarzeń tj. Dzień Strażaka, 185-lecie OSP Szubin, piknik z okazji Dnia Dziecka. Nie zabraknie pogadanek o tematyce przeciwpożarowej. Przedstawiono również plan finansowy.

Podczas zebrania padło wiele miłych słów w kierunku strażaków i współpracy z nimi. Wręczono także odznaki za wysługę lat, które otrzymali:

5 lat – Oliwia Piechowiak
15 lat – Katarzyna Zdralek i Dawid Standzon
45 lat – Mirosław Jackiewicz
60 lat – Jan Rosikiewicz

Obecnie OSP w Szubinie liczy 58 członków, w tym 9 kobiet i 6 członków honorowych. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza liczy natomiast 7 osób: 4 chłopców i 3 dziewczęta. Jednostka uczestniczyła 66 razy w akcjach ratowniczych, w tym w gaszeniu pożarów – 20, w likwidacji miejscowych zagrożeń – 46, a 1 raz alarm był fałszywy.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż gorącymi kamieniami
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Pieczątki Colop
Pomoc drogowa
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zabiegi dla panów
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)