Dziś mamy 18 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Jednodniowe szkolenie zapoznawcze. Kadeci poszerzyli swoją wiedzę

fot. A. Bubczyk/Zespół ds. promocji ZS

fot. A. Bubczyk/Zespół ds. promocji ZS

Dnia 10.12.2019r. uczniowie kadeci klasy wojskowej IITL z Zespołu Szkół # im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie uczestniczyli po raz pierwszy w jednodniowym zapoznawczym szkoleniu na podinowrocławskim poligonie m. Łojewo z żołnierzami Terytorialnej Służby Wojskowej 82. batalionu piechoty lekkiej w Inowrocławiu.

Dzięki współpracy i podpisanym porozumieniem Brygady ze szkołą oraz osobistym wsparciu płk. Krzysztofa Stańczyka Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo”, po raz pierwszy nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się, w jakich warunkach ćwiczą żołnierze „Terytorialsi” w nowej lokalizacji, którzy realizują do soboty 16 dniowe szkolenie podstawowe.

Kadeci klasy wojskowej IITL na tym placu ćwiczeń zostali zapoznani m.in. z budową nowego karabinka Grot – Modułowy System Broni Strzeleckiej (MSBS), wyposażeniem indywidualnym żołnierza oraz elementami taktyki. Kolejną okazją do spotkania uczniów „mundurowych” z Szubina z żołnierzami TSW będzie uroczysta przysięga, tej szkolonej obecnie w Inowrocławiu.

Odbędzie się ona po raz pierwszy w Jednostce Wojskowej w Inowrocławiu, termin to 14 grudnia br.  Opiekunami uczniów na wyjeździe byli wychowawca klasy IITL - nauczyciel edukacji wojskowej mjr rez. Jarosław Odrobiński i ks. Paweł Białczyk.  

Dziękujemy naszym Instruktorom „Terytorialsom” za te wspólnie spędzone szkoleniowe „zimne” godziny poligonowe. Dla przypomnienia ich motto działania „Zawsze gotowi, zawsze blisko” jest nam społeczności szkolnej ZS z Szubina także bliskie.

materiał: A. Bubczyk/Zespół ds. promocji ZS

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)