Dziś mamy 15 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Jednodniowe szkolenie zapoznawcze. Kadeci poszerzyli swoją wiedzę

fot. A. Bubczyk/Zespół ds. promocji ZS

fot. A. Bubczyk/Zespół ds. promocji ZS

Dnia 10.12.2019r. uczniowie kadeci klasy wojskowej IITL z Zespołu Szkół # im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie uczestniczyli po raz pierwszy w jednodniowym zapoznawczym szkoleniu na podinowrocławskim poligonie m. Łojewo z żołnierzami Terytorialnej Służby Wojskowej 82. batalionu piechoty lekkiej w Inowrocławiu.

Dzięki współpracy i podpisanym porozumieniem Brygady ze szkołą oraz osobistym wsparciu płk. Krzysztofa Stańczyka Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo”, po raz pierwszy nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się, w jakich warunkach ćwiczą żołnierze „Terytorialsi” w nowej lokalizacji, którzy realizują do soboty 16 dniowe szkolenie podstawowe.

Kadeci klasy wojskowej IITL na tym placu ćwiczeń zostali zapoznani m.in. z budową nowego karabinka Grot – Modułowy System Broni Strzeleckiej (MSBS), wyposażeniem indywidualnym żołnierza oraz elementami taktyki. Kolejną okazją do spotkania uczniów „mundurowych” z Szubina z żołnierzami TSW będzie uroczysta przysięga, tej szkolonej obecnie w Inowrocławiu.

Odbędzie się ona po raz pierwszy w Jednostce Wojskowej w Inowrocławiu, termin to 14 grudnia br.  Opiekunami uczniów na wyjeździe byli wychowawca klasy IITL - nauczyciel edukacji wojskowej mjr rez. Jarosław Odrobiński i ks. Paweł Białczyk.  

Dziękujemy naszym Instruktorom „Terytorialsom” za te wspólnie spędzone szkoleniowe „zimne” godziny poligonowe. Dla przypomnienia ich motto działania „Zawsze gotowi, zawsze blisko” jest nam społeczności szkolnej ZS z Szubina także bliskie.

materiał: A. Bubczyk/Zespół ds. promocji ZS

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)