Dziś mamy 25 maja 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 marca 2020

Jak wygląda obsługa klientów w ZUS? Uruchomiono trzy nowe infolinie

W ciągu dwóch najbliższych poniedziałków, 30 marca i 6 kwietnia 2020 r. placówki #ZUS będą czynne do godz. 15.00. Nadal sale obsługi klientów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych są dostępne tylko w ramach wydzielonych stref, w których klienci mogą samodzielnie składać wnioski do przeznaczonych do tego skrzynek (bez kontaktu osobistego z pracownikiem ZUS).

- Takie rozwiązanie ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa naszych klientów i pracowników - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W przypadku potrzeby kontaktu można skorzystać z informacji telefonicznej, wysłać maila, list lub skorzystać z portalu PUE ZUS. Klienci Zakładu mogą przesyłać pytania mailowo pod adres cot@zus.pl lub przez formularz zapytania ze swojego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – wyjaśnia Krystyna Michałek. Do dyspozycji klientów jest również ogólna infolinia ZUS pod numerem 22 560 16 00. Konsultanci obsługują ją w dni robocze w godzinach 7-18. Dodatkowo w związku z epidemią koronawirusa ZUS uruchomił trzy nowe infolinie. Jest osobny numer dla spraw zasiłkowych, osobny dla przedsiębiorców i kolejny dla osób zainteresowanych tematem odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej. Dodatkowe infolinie są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 – wyjaśnia Krystyna Michałek.

Infolinie ZUS:

 • 22 290 87 01 - informacje na temat obsługi w sprawie świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji, a także w sprawie zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły,
 • 22 290 87 02 -infolinia dla przedsiębiorców,
 • 22 290 87 03 -obsługa w sprawie odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej.

Materiał: Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  nakielanin, w dniu 27-03-2020 09:49:54 napisał:

  urzędasy są śmieszni. A w jaki sposób zabezpieczani są na przykład ekspedientki w sklepach,na stacji paliw. Gumowa rękawiczka to pozorne zabezpieczenie,które działa tylko na podświadomość.Ubieram rękawiczki to jestem zabezpieczona.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Int, w dniu 27-03-2020 10:02:46 napisał:

  Zusy, skarbówki i gmina do roboty!!! Bo za chwilę wszyscy staniemy i Polska zbankrutuje. Moi klienci dzwonią do gminy i chcą zasięgnąć rady odnośnie dofinansowania przy termomodernizacji a tam nikt nie chce udzielić informacji a chwilę ja nie będę miał pracy a moi ludzie wypłaty. My nie robimy w panstwowkach. Musicie zachować środki ochrony bezpośredniej ale musicie pracować!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox i kwas hialuronowy
Metkownice
od 179PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Test amortyzatorów
Narożniki
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zabiegi odmładzające
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)