Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

20 grudnia 2019

Internetowy międzynarodowy turniej szachowy. I miejsce dla szubinian!

fot. P. Szybowicc

fot. P. Szybowicc

Uczniowie klubu szachowego I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie #rozegrali internetowy międzynarodowy towarzyski turniej szachowy z francuskim Lycee Lamarck i tureckim Kayseri anadolu imam hatip lisesi.

Pomysłodawcą imprezy była nauczycielka matematyki pani Ewa Szczekot. Szubinianie wywalczyli I miejsce z dorobkiem 207 punktów, na II miejscu uplasowali się Turcy - 130 punktów, a na III miejscu znaleźli się Francuzi - 64 punkty. W rozgrywkach brało udział 42 zawodników, w tym 10 licealistów z nauczycielem Piotrem Szybowiczem. Turniej odbył się na portalu Lichess.org - eTwinning Chess Arena Team Battle i trwał 2 godziny, w trakcie których rozgrywano partie błyskawiczne. Indywidualnie najwięcej punktów zebrali: Alan Jagodziński - 55, Olaf Jagodziński - 43 i Hubert Zdralek - 30. Skład drużyny szubińskiego LO w kolejności zdobytych punktów: Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Hubert Zdralek, Aleksander Grygiel, Sergiusz Braniewicz, Kamil Grzelczyk, Konrad Hilscher, Wirginia Nowojska, Igor Kasprzak, Eliza Gruszczyńska. Dodatkowo 57 punktów dostarczył Piotr Szybowicz.

Materiał: P. Szybowicc

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)