Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

20 grudnia 2019

Internetowy międzynarodowy turniej szachowy. I miejsce dla szubinian!

fot. P. Szybowicc

fot. P. Szybowicc

Uczniowie klubu szachowego I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie #rozegrali internetowy międzynarodowy towarzyski turniej szachowy z francuskim Lycee Lamarck i tureckim Kayseri anadolu imam hatip lisesi.

Pomysłodawcą imprezy była nauczycielka matematyki pani Ewa Szczekot. Szubinianie wywalczyli I miejsce z dorobkiem 207 punktów, na II miejscu uplasowali się Turcy - 130 punktów, a na III miejscu znaleźli się Francuzi - 64 punkty. W rozgrywkach brało udział 42 zawodników, w tym 10 licealistów z nauczycielem Piotrem Szybowiczem. Turniej odbył się na portalu Lichess.org - eTwinning Chess Arena Team Battle i trwał 2 godziny, w trakcie których rozgrywano partie błyskawiczne. Indywidualnie najwięcej punktów zebrali: Alan Jagodziński - 55, Olaf Jagodziński - 43 i Hubert Zdralek - 30. Skład drużyny szubińskiego LO w kolejności zdobytych punktów: Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Hubert Zdralek, Aleksander Grygiel, Sergiusz Braniewicz, Kamil Grzelczyk, Konrad Hilscher, Wirginia Nowojska, Igor Kasprzak, Eliza Gruszczyńska. Dodatkowo 57 punktów dostarczył Piotr Szybowicz.

Materiał: P. Szybowicc

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)