Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2019

Integracja z innymi szkołami. Uczniowie poznali nowych przyjaciół

fot. L. Leciejewska

fot. L. Leciejewska

20 listopada uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie rozpoczęli # 5-dniową przygodę z programem EuroWeek-Szkoła Liderów.

Fundacja posiada kilka ośrodków na Ziemi Kłodzkiej. Licealiści pojechali do malowniczego Międzygórza.

Program EuroWeek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników poprzez stosowanie różnorodnych technik i podejścia ponadkulturowego. 

Językiem komunikacji jest głównie język angielski. Uczestnikami programu są grupy dzieci i młodzieży z różnych szkół. W Międzygórzu z uczniami szubińskiego liceum integrowali się uczniowie ze Zgierza, Prochowic i Solarni.

Celem programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród uczestników uczenie się i rozwój przez całe życie. Program kładzie nacisk na:
* Rozwijanie zdolności przywódczych
* Budowanie pewności siebie
* Promocję nauki języków obcych
* Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim
* Integrację wielokulturową
* Budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji międzynarodowych. 

Warsztaty prowadzili wolontariusze z Meksyku, Algierii, Wietnamu, Turcji, USA, Włoch, Chin, Gwatemali, Indonezji i Korei.

materiał: L. Leciejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)