Dziś mamy 21 stycznia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2018

Inny wymiar logistyki. Uczniowie poznali specyfikę pracy w dwóch firmach

fot. ZSP Szubin

fot. ZSP Szubin

23 maja br. logistycy z 2 klasy w ZSP w Szubinie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką #pracy w firmie transportowej Marathon International w Kostrzyniu oraz w Browarach Wielkopolskich w Poznaniu, w ramach zajęć pozalekcyjnych pn "Inny wymiar logistyki - TRANSPORT" - dofinansowanych przez Powiat Nakielski.

Uczniowie pomagali kierowcy odpiąć klamry i przygotować auto do załadunku. Kierowca na przykładzie naczepy przestrzennej, która pomieści 38 paletowych jednostek ładunkowych o kubaturze118 msześciennych, pokazał jak przygotować auto do załadunku bokiem - typ "firanka" lub górą, gdzie dach musi być otwarty. Następnie logistycy brali udział w przeglądzie auta, ponieważ firma posiada własną stację diagnostyczną. Pracownik odpowiedzialny wyjaśnił uczniom na co zwracać uwagę przy zakupie aut. Osoba odpowiedzialna za transport oprowadziła nas po magazynie, w którym przechowywane są palety z pustymi puszkami od piwa.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Poznańskim Browarze. Po akceptacji regulaminu przewodnik opowiedział o historii zakładu, a następnie oprowadził naszą grupę po browarze i objaśnił kolejne etapy produkcji piwa. Uczniowie poznali proces filtracji, fermentacji, mycia i napełniania butelek. Procesy są zautomatyzowane i nadzorowane przez pracowników odpowiedzialnych za poszczególne etapy produkcji piwa. Uczniowie mogli zakupić pamiątkowe gadżety.

materiał: Alicja Jaśkowiak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)