Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2019

IX Turniej Warcabowy w szubińskim LO. Zawody były bardzo wyrównane

fot. Piotr Szybowicz

fot. Piotr Szybowicz

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się #IX Turniej Warcabowy SZUBIN OPEN. Tym razem zawody były bardzo wyrównane, gdyż po kilku warcabistów w grupach zgromadziło tyle samo punktów i o końcowej klasyfikacji musiała zadecydować punktacja dodatkowa.

W turnieju głównym na podium stanęli: Piotr Szybowicz, Oskar Dudka i Katarzyna Wargulec. Szczegółowa lista medalistów przedstawiała się następująco: Turniej A - seniorzy - I miejsce Piotr Szybowicz (I LO Szubin / SzDK Szubin / MDK 1 Bydgoszcz), II miejsce Dariusz Wargulec (SzDK Szubin), III miejsce Wanda Makowiecka (Królikowo), juniorzy - I miejsce Oskar Dudka (MDK 1 Bydgoszcz), II miejsce Katarzyna Wargulec (SP 2 Szubin), Turniej B - juniorzy starsi - I miejsce Konrad Hilscher (I LO Szubin), II miejsce Aleksander Grygiel (I LO Szubin), III miejsce Wirginia Nowojska (I LO Szubin), juniorzy - I miejsce Alan Ufnal (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin), II miejsce Sandra Ufnal (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin), III miejsce Wojciech Chudzyński (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin). Zawody prowadzili: Dariusz Wargulec i Piotr Szybowicz.

Materiał: Piotr Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)