Dziś mamy 24 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 września 2019

II wojna światowa na lekcjach muzealnych. Odbyło się dziewięć spotkań

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

W dniach 23-25 września w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się dziewięć spotkań #dla klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie z okazji 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.

Po prezentacji, przy pomocy której pokazane zostały szubińskie pomniki i tablice upamiętniające ofiary wojny, uczniowie zwiedzili wystawę złożoną z eksponatów muzealnych oraz zbiorów prywatnych Bartosza Szymczaka. Wśród eksponatów na wystawie znalazły się m.in. mapy, dokumenty osobiste, wyposażenie żołnierskie. Tematy związane z wojną tj. Dywizjon 303, ORP Orzeł, niedźwiedź Wojtek przybliżyły dzieciom puzzle. Zachęciliśmy grupy do odwiedzenia wystawy plenerowej na rynku zatytułowanej A więc wojna!, która poświęcona jest wydarzeniom z czasu okupacji na ziemi szubińskiej.

materiał: Muzeum Ziemi Szubińskiej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprzedaż opon
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Budowa magazynów
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sprawdzanie geometrii kół
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)