Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

26 września 2019

II wojna światowa na lekcjach muzealnych. Odbyło się dziewięć spotkań

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

W dniach 23-25 września w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się dziewięć spotkań #dla klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie z okazji 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.

Po prezentacji, przy pomocy której pokazane zostały szubińskie pomniki i tablice upamiętniające ofiary wojny, uczniowie zwiedzili wystawę złożoną z eksponatów muzealnych oraz zbiorów prywatnych Bartosza Szymczaka. Wśród eksponatów na wystawie znalazły się m.in. mapy, dokumenty osobiste, wyposażenie żołnierskie. Tematy związane z wojną tj. Dywizjon 303, ORP Orzeł, niedźwiedź Wojtek przybliżyły dzieciom puzzle. Zachęciliśmy grupy do odwiedzenia wystawy plenerowej na rynku zatytułowanej A więc wojna!, która poświęcona jest wydarzeniom z czasu okupacji na ziemi szubińskiej.

materiał: Muzeum Ziemi Szubińskiej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zabieg parafinowy
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Budowa domu pod klucz
Meble kuchenne - na zamówienie
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)