Dziś mamy 28 listopada 2020, sobota, imieniny obchodzą:

04 maja 2020

II Turniej Wiedzy Quizizz. Udział wzięło 49 zawodników z powiatu i Bydgoszczy

Pod patronatem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się II Turniej #Wiedzy Quizizz I LO Szubin z udziałem 49 zawodników z powiatu nakielskiego i Bydgoszczy.

Oczywiście większość stanowili miejscowi licealiści. Tym razem konkurs dotyczył nazw i granic państw świata. Poziom trudności wzrósł, ale co ciekawe wyniki procentowe i punktowe także, co oznacza lepsze przygotowanie i mobilizację uczestników.

Wśród liderów nie było niespodzianek i w szerokiej czołówce znaleźli się sami ambitni uczniowie. Miejsca na podium zajęli: I miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin) - 100%, 58080 punktów, II miejsce Dawid Sala (I LO Szubin) - 100%, 56640 punktów, III miejsce Sergiusz Braniewicz (I LO Szubin) - 100%, 56310 punktów. Najlepszym graczem ze szkoły podstawowej był Gracjan Mróz (SP Mrocza) - 86%, 39540 punktów. Co ciekawe, aby awansować na pozycje medalowe trzeba było odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania. O kolejności w tabeli decydował często czas, za który program przyznaje dodatkowe punkty. Średnia rozwiązywalność w przedsięwzięciu wyniosła 67%. Organizator po opracowaniu pytań przystąpił do testowania turnieju i sam zagrał w swoich zawodach. Naprawdę trzeba się było natrudzić, aby w ciągu 10 sekund kliknąć 50 razy we właściwe pole i uzyskać pełen wynik we własnym konkursie. Tym większa pochwała dla uczestników.

Dla zobrazowania tematu przedstawiamy kilka trudniejszych przykładów krajów, które należało znać: Saint Vincent i Grenadyny, Vanuatu, Nauru, Palau, Liberia, Jamajka, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wybrzeże Kości Słoniowej czy Surinam. Oczywiście duża część pytań dotyczyła takich państw jak USA, Kanada, Rosja czy Chiny. Każdy mógł się zatem wykazać.

Wyniki pierwszej 10 turnieju

Miejsce

Zawodnik

Szkoła

Procenty

Punkty

1

Olaf Jagodziński

I LO Szubin

100%

58080

2

Dawid Sala

I LO Szubin

100%

56640

3

Sergiusz Braniewicz

I LO Szubin

100%

56310

4

Mateusz Jabłoński

I LO Szubin

98%

53840

5

Alan Jagodziński

I LO Szubin

96%

52710

6

Julia Rocławska

I LO Szubin

96%

50160

7

Cezary Komasiński

I LO Szubin

96%

49490

8

Julia Nowicka

I LO Szubin

96%

49440

9

Dominika Kujawska

I LO Szubin

96%

47960

10

Jonasz Walczak

I LO Szubin

92%

47400


Materiał: PS

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  prymus, w dniu 05-05-2020 11:52:03 napisał:

  Brawo licealiści szubinskiego liceum. Jesteście najlepsi, pierwszych dziesięć miejsc niewątpliwie o tym świadczy. Pozdrawiam dyrekcję i grono nauczycielskie.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Piotr Szybowicz, w dniu 05-05-2020 14:28:21 napisał:

  Prymusie, uczciwie należy stwierdzić, że uczniowie I LO po prostu całkowicie dominowali liczebnie. Pozostaje zapytać w oparciu o analizę relacji z imprez szkolnych na portalu Szubin 24 - czy w tej gminie jest tylko jedna szkoła ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Deska elewacyjna
Meble kuchenne - na zamówienie
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Odchudzanie
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)