Dziś mamy 2 czerwca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

04 maja 2020

II Turniej Wiedzy Quizizz. Udział wzięło 49 zawodników z powiatu i Bydgoszczy

Pod patronatem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się II Turniej #Wiedzy Quizizz I LO Szubin z udziałem 49 zawodników z powiatu nakielskiego i Bydgoszczy.

Oczywiście większość stanowili miejscowi licealiści. Tym razem konkurs dotyczył nazw i granic państw świata. Poziom trudności wzrósł, ale co ciekawe wyniki procentowe i punktowe także, co oznacza lepsze przygotowanie i mobilizację uczestników.

Wśród liderów nie było niespodzianek i w szerokiej czołówce znaleźli się sami ambitni uczniowie. Miejsca na podium zajęli: I miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin) - 100%, 58080 punktów, II miejsce Dawid Sala (I LO Szubin) - 100%, 56640 punktów, III miejsce Sergiusz Braniewicz (I LO Szubin) - 100%, 56310 punktów. Najlepszym graczem ze szkoły podstawowej był Gracjan Mróz (SP Mrocza) - 86%, 39540 punktów. Co ciekawe, aby awansować na pozycje medalowe trzeba było odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania. O kolejności w tabeli decydował często czas, za który program przyznaje dodatkowe punkty. Średnia rozwiązywalność w przedsięwzięciu wyniosła 67%. Organizator po opracowaniu pytań przystąpił do testowania turnieju i sam zagrał w swoich zawodach. Naprawdę trzeba się było natrudzić, aby w ciągu 10 sekund kliknąć 50 razy we właściwe pole i uzyskać pełen wynik we własnym konkursie. Tym większa pochwała dla uczestników.

Dla zobrazowania tematu przedstawiamy kilka trudniejszych przykładów krajów, które należało znać: Saint Vincent i Grenadyny, Vanuatu, Nauru, Palau, Liberia, Jamajka, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wybrzeże Kości Słoniowej czy Surinam. Oczywiście duża część pytań dotyczyła takich państw jak USA, Kanada, Rosja czy Chiny. Każdy mógł się zatem wykazać.

Wyniki pierwszej 10 turnieju

Miejsce

Zawodnik

Szkoła

Procenty

Punkty

1

Olaf Jagodziński

I LO Szubin

100%

58080

2

Dawid Sala

I LO Szubin

100%

56640

3

Sergiusz Braniewicz

I LO Szubin

100%

56310

4

Mateusz Jabłoński

I LO Szubin

98%

53840

5

Alan Jagodziński

I LO Szubin

96%

52710

6

Julia Rocławska

I LO Szubin

96%

50160

7

Cezary Komasiński

I LO Szubin

96%

49490

8

Julia Nowicka

I LO Szubin

96%

49440

9

Dominika Kujawska

I LO Szubin

96%

47960

10

Jonasz Walczak

I LO Szubin

92%

47400


Materiał: PS

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  prymus, w dniu 05-05-2020 11:52:03 napisał:

  Brawo licealiści szubinskiego liceum. Jesteście najlepsi, pierwszych dziesięć miejsc niewątpliwie o tym świadczy. Pozdrawiam dyrekcję i grono nauczycielskie.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Piotr Szybowicz, w dniu 05-05-2020 14:28:21 napisał:

  Prymusie, uczciwie należy stwierdzić, że uczniowie I LO po prostu całkowicie dominowali liczebnie. Pozostaje zapytać w oparciu o analizę relacji z imprez szkolnych na portalu Szubin 24 - czy w tej gminie jest tylko jedna szkoła ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Meble młodzieżowe i dziecięce
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Wulkanizacja
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Budowa domu pod klucz
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Konstrukcje stalowe
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)