Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 października 2019

Historia II wojny światowej. Spotkania z młodzieżą w muzeum

fot. Kamila Czechowska

fot. Kamila Czechowska

Uczniowie klas IV, VI, VII, VIII ze Szkoły Podstawowej nr 1 w # Szubinie uczestniczyli w zajęciach poświęconych II wojnie światowej.

Spotkania z uczniami w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyły się z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Szczególnie skupiliśmy się na wymiarze lokalnym.

Prezentacja ze zdjęciami miejsc pamięci obejmowała Szubin i okolicę, ale zaprezentowała także klika ciekawostek związanych z okresem przed wybuchem wojny i czasem okupacji.

Rozszerzeniem zagadnienia było zwiedzenie wystawy złożonej z eksponatów muzealnych (m.in. dokumentów) i zbiorów prywatnych Bartosza Szymczaka oraz puzzle o tematyce wojennej, których układanie kończyło zajęcia w muzeum.

materiał: Kamila Czechowska 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Botox i wypełniacze
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)