Dziś mamy 23 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
05 grudnia 2017

Higienistki stomatologiczne z wizytą u przedszkolaków

fot. PS nr 3 w Szubinie

fot. PS nr 3 w Szubinie

W dniach 24 listopada oraz 1 grudnia Samorządowe Przedszkole nr 3 im. W. Chotomskiej w #Szubinie gościło higienistki stomatologiczne uczęszczające do Sopockich Szkół Medycznych w składzie: p. Ilona Główczewska, p. Danuta Ostrowska, p. Anna Grajewska oraz wykładowca dr Karolina Kopera.

Higienistki stomatologiczne skorzystały z zaproszenia p. Małgorzaty Łuksztet i w trzech najstarszych grupach: Wróbelki, Motylki i Stokrotki przeprowadziły zajęcia dotyczące dbania o higienę jamy ustnej. Głównymi celami spotkań było: dbanie o higienę poprzez mycie zębów po posiłkach, systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia, przezwyciężanie obaw przed wizytą u stomatologa.

Tematyka pierwszego spotkania w dniu 24.11.2017r. dotyczyła: przybliżenia pracy stomatologa oraz kim jest higienistka i co robi?. Dzieci poznały również zasady prawidłowego szczotkowania zębów, dowiedziały się jak dbać o zęby, uczyły się szczotkowania zębów – część praktyczna. Przedszkolaki w tym dniu miały możliwość uczestniczenia w zabawach związanych z higieną jamy ustnej i poznały narzędzia niezbędne w pracy stomatologa. Wielką atrakcją był gość specjalny - Dinuś, za pomocą którego demonstrowano zabiegi higieniczne jamy ustnej.  

Podczas drugiego spotkania dowiedzieliśmy się, jakie są rodzaje zębów, co jest zdrowe a co nie dla uzębienia, co to jest próchnica i skąd się bierze oraz jak wygląda chory ząb. Dzieci dowiedziały się też, że należy ograniczyć spożywane słodyczy, gdyż to właśnie one powodują próchnicę zębów, natomiast warto wzbogacić dietę o bardzo zdrowe dla zębów owoce, warzywa, mleko i jogurty. Higienistki życzyły przedszkolakom, aby każda wizyta na fotelu u dentysty była dla każdego mniej stresująca i zachęcały wszystkich do czuwania i dbania o długotrwały, lśniący uśmiech. Przedszkolaki obiecały zaproszonym gościom zastosować się do rad i wskazówek podczas codziennego mycia zębów w myśl przysłowia ,,Kto zawsze o zęby dba, ten uśmiech wesoły na twarzy ma”. Serdecznie dziękujemy za profilaktyczne działania, które wzbogaciły Naszą wiedzę w zakresie higieny jamy ustnej.

Materiał: PS nr 3 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprzedaż opon
Baterie
od 0,90PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Meble kuchenne
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
SALONY
Narożniki
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)