Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

04 marca 2019

Halowe Mistrzostwa Polski Masters . Czwarty z rzędu tytuł

fot. pow

fot. pow

W dniu 23.02.2019 odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce.

Po raz czwarty z rzędu tytuł obronił przedstawiciel Aiki-Budo One Way Szubin Jacek Ditrich w biegu sprinterskim na 60m. Należy powiedzieć, że był to generalny sprawdzian przed Halowymi Mistrzostwami Świata Masters które odbędą się w dniach 24-30 marca 2019 w Toruniu. W mistrzostwach wystąpi 4366 uczestników z 89 krajów w sumie 8700 akredytowanych osób w tym dziennikarzy z całego świata. Polskę będzie reprezentowało między innymi 26 byłych Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Świata między innymi ; Władysław Kozakiewicz, Tomasz Majewski, Sebastian Chmara, Marek Plawgo, Lidia Chojecka, Robert Korzeniowski i wielu innych. Będą gwiazdy światowego formatu jak choćby -  Francis Obikwelu - aktualny rekordzista Europy na 100m z czasem 9,86 sek w kat.M40 oraz wiele znanych gwiazd sportu w tym rewelacyjni Kenijczycy startujący jeszcze na ostatniej Olimpiadzie w Rio de Janeiro. Polskę będzie miało zaszczyt reprezentować dwóch mieszkańców Szubina; w trójskoku - Ryszard Adamczewski w kat. M70 i Jacek Ditrich  w biegu na 60m oraz biegu sztafetowym 4x200m w kat.M50

materiał: Jacek Ditrich

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)