Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

04 marca 2019

Halowe Mistrzostwa Polski Masters . Czwarty z rzędu tytuł

fot. pow

fot. pow

W dniu 23.02.2019 odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce.

Po raz czwarty z rzędu tytuł obronił przedstawiciel Aiki-Budo One Way Szubin Jacek Ditrich w biegu sprinterskim na 60m. Należy powiedzieć, że był to generalny sprawdzian przed Halowymi Mistrzostwami Świata Masters które odbędą się w dniach 24-30 marca 2019 w Toruniu. W mistrzostwach wystąpi 4366 uczestników z 89 krajów w sumie 8700 akredytowanych osób w tym dziennikarzy z całego świata. Polskę będzie reprezentowało między innymi 26 byłych Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Świata między innymi ; Władysław Kozakiewicz, Tomasz Majewski, Sebastian Chmara, Marek Plawgo, Lidia Chojecka, Robert Korzeniowski i wielu innych. Będą gwiazdy światowego formatu jak choćby -  Francis Obikwelu - aktualny rekordzista Europy na 100m z czasem 9,86 sek w kat.M40 oraz wiele znanych gwiazd sportu w tym rewelacyjni Kenijczycy startujący jeszcze na ostatniej Olimpiadzie w Rio de Janeiro. Polskę będzie miało zaszczyt reprezentować dwóch mieszkańców Szubina; w trójskoku - Ryszard Adamczewski w kat. M70 i Jacek Ditrich  w biegu na 60m oraz biegu sztafetowym 4x200m w kat.M50

materiał: Jacek Ditrich

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)