Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

04 marca 2019

Halowe Mistrzostwa Polski Masters . Czwarty z rzędu tytuł

fot. pow

fot. pow

W dniu 23.02.2019 odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce.

Po raz czwarty z rzędu tytuł obronił przedstawiciel Aiki-Budo One Way Szubin Jacek Ditrich w biegu sprinterskim na 60m. Należy powiedzieć, że był to generalny sprawdzian przed Halowymi Mistrzostwami Świata Masters które odbędą się w dniach 24-30 marca 2019 w Toruniu. W mistrzostwach wystąpi 4366 uczestników z 89 krajów w sumie 8700 akredytowanych osób w tym dziennikarzy z całego świata. Polskę będzie reprezentowało między innymi 26 byłych Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Świata między innymi ; Władysław Kozakiewicz, Tomasz Majewski, Sebastian Chmara, Marek Plawgo, Lidia Chojecka, Robert Korzeniowski i wielu innych. Będą gwiazdy światowego formatu jak choćby -  Francis Obikwelu - aktualny rekordzista Europy na 100m z czasem 9,86 sek w kat.M40 oraz wiele znanych gwiazd sportu w tym rewelacyjni Kenijczycy startujący jeszcze na ostatniej Olimpiadzie w Rio de Janeiro. Polskę będzie miało zaszczyt reprezentować dwóch mieszkańców Szubina; w trójskoku - Ryszard Adamczewski w kat. M70 i Jacek Ditrich  w biegu na 60m oraz biegu sztafetowym 4x200m w kat.M50

materiał: Jacek Ditrich

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)