Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2019

Gra terenowa okazją do nauki. Uczniowie chętnie wzięli w niej udział

fot. Kamila Czechowska

fot. Kamila Czechowska

W ramach obchodów 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Szubinie 11 stycznia # 2019 r. w Szubinie odbyła się Gra Terenowa pt. Kompanie powstańcze na ulicach Szubina.

Organizatorami gry terenowej było Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego im. ks. Ludwika Sołtysińskiego w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie. Partnerami w grze był Urząd Pocztowy w Szubinie i Urząd Miejski w Szubinie.

W grze wzięło udział sześć zespołów po trzy osoby z opiekunami z I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie - Piotr Szybowicz, Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie - Marlena Posadzy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie - Mariola Polańska i Klaudia Posłuszna, Szkoły Podstawowej w Turze - Maciej Kozerewicz, Szkoły Podstawowej w Kowalewie Wlkp. Hanna Molenda i Rafał Graba.

Młodzież miała do rozwiązania dziesięć zadań na terenie miasta. Uczestnicy gry wyruszyli zaopatrzeni we flagi powstańcze z Muzeum Ziemi Szubińskiej, a zakończyli działanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Na zakończenie gry młodzież wraz z opiekunami otrzymała upominki ufundowane przez organizatorów oraz dyplomy i flagi powstańcze dla szkół, które reprezentowali.

Grę podsumowały i upominki wręczyły dyrektor Szkoły Podstawowa nr 2 Gabriela Rojek, prezes Mariola Polańska z Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Szubinie i dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej Kamila Czechowska.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Elewacje
Wulkanizacja
Żel UV 5ml
7,50PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Drobne naprawy
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Deska elewacyjna
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)