Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2018

Noc Bibliotek w szubińskim LO. Przeszłość z przyszłością przeplatano

foto: LO Szubin

foto: LO Szubin

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie wzięło udział # w IV wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek .

Hasło tegorocznej akcji to RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażamy sobie Polskę za 100 lat.

W auli liceum odbyło się spotkanie przygotowane  przez uczniów  klasy drugiej, którzy zaprezentowali pokaz  ubrań z roku 1918 oraz prezentację najdziwniejszych  współczesnych budynków. Przeprowadzili konkurs, w którym uczestnicy mogli wykazać się  znajomością bajek, wybranych lektur oraz książek „z przyszłości”, a także  projektowali stroje i architekturę roku 2118. Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody. Miłym akcentem spotkania był wspólny posiłek czyli pizza oraz projekcja filmu.

Chętni uczniowie wzięli udział w przygotowaniu tzw. Kapsuły czasu i napisali listy do samych siebie, które będą wysłane za kilka miesięcy lub lat. W organizacji akcji pomogli  nam sponsorzy. Serdecznie dziękujemy szubińskim firmom: IBIS- maszyny i piece piekarnicze oraz Komes Sp. z o.o. Czekamy na następne spotkania z książką w ramach akcji „Noc bibliotek” za rok.

Materiał: LO Szubin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)