Dziś mamy 25 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2018

I Olimpiada Języka Niemieckiego. Najlepiej spisała się Laura Stupaj

fot. SP Tur

fot. SP Tur

25. maja w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze odbyła się I Olimpiada #Języka Niemieckiego, w której udział wzięli Uczniowie Klasy VII.

Główne cele oraz założenia Olimpiady Języka Niemieckiego to: rozwijanie pasji oraz motywacji uczniów do nauki j. niemieckiego, zachęcenie uczniów do poszerzania wiedzy z zakresu realioznawstwa krajów niemieckiego obszaru językowego, wzbogacenie słownictwa, poszerzenie wiedzy z gramatyki j. niemieckiego oraz kształtowanie postawy tolerancji, szacunku i zrozumienia wobec innych kultur i narodowości.

16 zadań konkursowych, z którymi musieli zmierzyć się Uczestnicy Olimpiady, sprawdzało wiedzę z realioznawstwa krajów niemieckiego obszaru językowego, znajomość słownictwa, przysłów niemieckich oraz gramatyki j. niemieckiego.

Laureatką I Olimpiady Języka Niemieckiego została Laura Stupaj, która udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi, zdobywając najwyższą liczbę punktów. II miejsce zajęła Emilia Stobierska, na III miejscu uplasowała się Natalia Kończal.

Klasyfikacja generalna:
I miejsce: Laura Stupaj
II miejsce: Emilia Stobierska
III miejsce: Natalia Kończal
IV miejsce: Zuzanna Kamińska
V miejsce: Amelia Wielgos
VI miejsce: Sebastian Zawicki

Nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców oraz okolicznościowe dyplomy i upominki Uczestnikom Olimpiady wręczyli Pan Dyrektor mgr Paweł Wypych oraz nauczyciel języka niemieckiego mgr Beata Kalka.

Wszystkim Uczestnikom Olimpiady dziękujemy za udział, serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego!

materiał: Beata Kalka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)