Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2018

I Olimpiada Języka Niemieckiego. Najlepiej spisała się Laura Stupaj

fot. SP Tur

fot. SP Tur

25. maja w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze odbyła się I Olimpiada #Języka Niemieckiego, w której udział wzięli Uczniowie Klasy VII.

Główne cele oraz założenia Olimpiady Języka Niemieckiego to: rozwijanie pasji oraz motywacji uczniów do nauki j. niemieckiego, zachęcenie uczniów do poszerzania wiedzy z zakresu realioznawstwa krajów niemieckiego obszaru językowego, wzbogacenie słownictwa, poszerzenie wiedzy z gramatyki j. niemieckiego oraz kształtowanie postawy tolerancji, szacunku i zrozumienia wobec innych kultur i narodowości.

16 zadań konkursowych, z którymi musieli zmierzyć się Uczestnicy Olimpiady, sprawdzało wiedzę z realioznawstwa krajów niemieckiego obszaru językowego, znajomość słownictwa, przysłów niemieckich oraz gramatyki j. niemieckiego.

Laureatką I Olimpiady Języka Niemieckiego została Laura Stupaj, która udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi, zdobywając najwyższą liczbę punktów. II miejsce zajęła Emilia Stobierska, na III miejscu uplasowała się Natalia Kończal.

Klasyfikacja generalna:
I miejsce: Laura Stupaj
II miejsce: Emilia Stobierska
III miejsce: Natalia Kończal
IV miejsce: Zuzanna Kamińska
V miejsce: Amelia Wielgos
VI miejsce: Sebastian Zawicki

Nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców oraz okolicznościowe dyplomy i upominki Uczestnikom Olimpiady wręczyli Pan Dyrektor mgr Paweł Wypych oraz nauczyciel języka niemieckiego mgr Beata Kalka.

Wszystkim Uczestnikom Olimpiady dziękujemy za udział, serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego!

materiał: Beata Kalka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)