Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

23 listopada 2018

Forum Inicjatyw Młodzieżowych. Tematem „Młodzież i cyberprzestrzeń”

fot. pow

fot. pow

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” (LGD), we wtorek, 20.11.2018 roku już po raz trzeci # zorganizowało Forum Inicjatyw Młodzieżowych, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Młodzież i cyberprzestrzeń”.

Młodzież została przywitana przez wiceprezes Zarządu LGD Barbarę Jasińską oraz dyrektora Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. B. Romanowskiego, Kazimierza Toczko.

 Dwa bloki tematyczne (cz. praktyczna oraz teoretyczna) dotyczyły  obszaru młodzieży w Internecie: zagrożeń i konsekwencji prawnych korzystania z dostępnych technologii. Temat przedstawili kom. Monika Herman oraz mł. Asp. Marcin Gorak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Bydgoszczy.

W ramach dobrych praktyk zaprezentował się bloger, pokazując, że Internet to także pozytywne strony. Dzięki nowoczesnym technologiom można promować swoje pasje. Prowadzenie bloga runaddicts jak się okazało to poniekąd sposób na życie.

Podczas Forum, rozstrzygnięto także Plebiscyt „Młody Talent Krajny i Pałuk” edycja 2018.

 W I etapie Plebiscytu (głosowanie przez bramkę SMS) wzięło udział 12 kandydatów. Do II etapu dostało się 5 finalistów z największą ilością głosów.

Jury Plebiscytu, po zapoznaniu się z osiągnięciami finalistów zadecydowało:

4 miejsce ex aequo zajęli: Dominika Dubiela oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Górkach Zagajnych,

3 miejsce zajęła Iga Nowicka, osiągająca wysokie wyniki w pływaniu (nagroda rzeczowa: smartwatch)

2  miejsce zajęła Monika Marach, osiągająca wysokie wyniki w podnoszeniu ciężarów (nagroda rzeczowa: dron z akcesoriami)

1 miejsce zajęła Aleksandra Stasiak, osiągnięcia w dziedzinie plastyki (nagroda główna, pieniężna w wysokości 2000,00 zł)

Wszystkim uczestnikom, szczególnie laureatom serdecznie gratulujemy.

Na zakończenie dyrektor Biura LGD omówiła możliwości wsparcia młodych i ich inicjatyw na obszarze powiatu nakielskiego. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w Forum. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce partnerów:

Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią,

Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Przede wszystkim jednak dziękujemy nauczycielom oraz uczniom, uczestniczącym w forum. Cieszymy się, że po raz kolejny trafiliśmy z tematem w zainteresowania młodzieży, o czym świadczy frekwencja.

 Do zobaczenia za rok!

materiał: Joanna Bałdyga

Autor nie wyraz zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)