Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

12 października 2016

Fizjoterapeuta, to nie tylko masażysta. Zobacz kiedy i dlaczego warto się do niego udać

fot. stomed-naklo.pl

fot. stomed-naklo.pl

Wszyscy już kiedyś słyszeli o zawodzie fizjoterapeuty, czyli rehabilitanta. Jednak nie wszyscy wiedzą czym on tak naprawdę się zajmuje.

Otóż fizjoterapeuta, to nie tylko masażysta. Jest to specjalista po ukończeniu wieloletnich wyższych studiów medycznych. Program studiów w dużej mierze obejmuje materiał, którego uczą się także przyszli lekarze i pielęgniarki. I na tym nauka się nie kończy. Po ukończeniu studiów fizjoterapeuci uczestniczą w kursach, zdobywając nowoczesną wiedzę i umiejętności. 

Co potrafi fizjoterapeuta?

Dzięki wykorzystaniu specjalnych metod terapii, masażowi, zaplanowanym zestawom ćwiczeń oraz przy  wykorzystaniu odpowiednio dobranych zabiegów może on pomóc w leczeniu różnych schorzeń, w niemal każdej dziedzinie medycyny. Z pomocy fizjoterapeuty można skorzystać w każdym wieku. Gdy ma się problemy z kręgosłupem, zarówno powstałe w wieku dziecięcym, jak i będące efektem wielogodzinnego, siedzącego trybu pracy, fizjoterapia jest wręcz niezbędna. Gdy dojdzie do uszkodzenia mięśni, stawów czy złamania kości, również można skorzystać z jego pomocy.

Kiedy warto poprosić fizjoterapeutę o pomoc?

Drogi czytelniku. Borykasz się z przewlekłym bólem, masz problem natury ortopedycznej czy neurologicznej, jesteś po wypadku albo kontuzji sportowej? Czujesz mocno napięte mięśnie szyi i karku lub spędzając wiele godzin w pracy zaczynają dokuczać plecy czy stawy? Widzisz, że Twoje dziecko garbi się albo ma koślawe kolanka?

Nie czekaj! Żadne blokady, tabletki i maści nie likwidują przyczyny bólu, pomogą tylko na chwilę. Odwiedź fizjoterapeutę w jego gabinecie i poproś o pomoc lub poradę. Przekonasz się, że było warto.

STOMED I Naklo, ul. Pocztowa 17 I tel. 52 385 38 41

Materiał reklamowy / Artykuł sponsorowany: Jan Karczewski, fizjoterapeuta

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)