Dziś mamy 25 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

12 października 2016

Fizjoterapeuta, to nie tylko masażysta. Zobacz kiedy i dlaczego warto się do niego udać

fot. stomed-naklo.pl

fot. stomed-naklo.pl

Wszyscy już kiedyś słyszeli o zawodzie fizjoterapeuty, czyli rehabilitanta. Jednak nie wszyscy wiedzą czym on tak naprawdę się zajmuje.

Otóż fizjoterapeuta, to nie tylko masażysta. Jest to specjalista po ukończeniu wieloletnich wyższych studiów medycznych. Program studiów w dużej mierze obejmuje materiał, którego uczą się także przyszli lekarze i pielęgniarki. I na tym nauka się nie kończy. Po ukończeniu studiów fizjoterapeuci uczestniczą w kursach, zdobywając nowoczesną wiedzę i umiejętności. 

Co potrafi fizjoterapeuta?

Dzięki wykorzystaniu specjalnych metod terapii, masażowi, zaplanowanym zestawom ćwiczeń oraz przy  wykorzystaniu odpowiednio dobranych zabiegów może on pomóc w leczeniu różnych schorzeń, w niemal każdej dziedzinie medycyny. Z pomocy fizjoterapeuty można skorzystać w każdym wieku. Gdy ma się problemy z kręgosłupem, zarówno powstałe w wieku dziecięcym, jak i będące efektem wielogodzinnego, siedzącego trybu pracy, fizjoterapia jest wręcz niezbędna. Gdy dojdzie do uszkodzenia mięśni, stawów czy złamania kości, również można skorzystać z jego pomocy.

Kiedy warto poprosić fizjoterapeutę o pomoc?

Drogi czytelniku. Borykasz się z przewlekłym bólem, masz problem natury ortopedycznej czy neurologicznej, jesteś po wypadku albo kontuzji sportowej? Czujesz mocno napięte mięśnie szyi i karku lub spędzając wiele godzin w pracy zaczynają dokuczać plecy czy stawy? Widzisz, że Twoje dziecko garbi się albo ma koślawe kolanka?

Nie czekaj! Żadne blokady, tabletki i maści nie likwidują przyczyny bólu, pomogą tylko na chwilę. Odwiedź fizjoterapeutę w jego gabinecie i poproś o pomoc lub poradę. Przekonasz się, że było warto.

STOMED I Naklo, ul. Pocztowa 17 I tel. 52 385 38 41

Materiał reklamowy / Artykuł sponsorowany: Jan Karczewski, fizjoterapeuta

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)