Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
18 czerwca 2017

Festyn z wieloma atrakcjami. Wręczono podziękowania przyjaciołom szkoły

fot. ZSS Szubin

fot. ZSS Szubin

Jak co roku w czerwcu zespół Szkół Specjalnych w Szubinie zorganizował #wspaniały FESTYN RODZINNY.

W przygotowaniach brali udział: uczniowie, dyrekcja, rodzice, nauczyciele i wspaniali goście. W pierwszej części festynu głos zabrała Pani dyrektor Kinga Ciszewska oraz burmistrz miasta Pan Artur Michalak. Następnie zostały wręczone podziękowania przyjaciołom szkoły, którzy szczególnie pomagali nam i wspierali nasze działania w upływającym roku szkolnym 2016/2017. Trzeba zaznaczyć, że większość z nich jest naszymi Aniołami już od wielu lat – za co serdecznie dziękujemy! Po oficjalnej części otwarcia festynu można było cieszyć się występami wokalnymi i tanecznymi uczniów ZSS w Szubinie, przygotowanymi przez Pana Zbigniewa Sabacińskiego.

Na terenie placówki pojawiło się stanowisko ze zdrową żywnością, przy którym częstowano się wiosennymi kanapkami i owocowymi szaszłykami. Tuż obok w symbolicznej cenie można było zatopić się w smakach przesłodkich ciast i ciasteczek przygotowanych głównie przez rodziców, w kwocie mieściła się również kawa i herbata. Przy kolejnym stanowisku wiele radości najmłodszym ofiarowały Panie z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie wręczając własnoręcznie wykonane zwierzęta i kwiaty z balonów. A tuż obok najpiękniejsze naczynia i gadżety ozdobione techniką decoupage wykonane przez uczniów naszej placówki pod okiem Pani Bernadety Piniarskiej. Nieopodal pojawił się kącik loterii fantowej, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Nikt nie odszedł bez wspaniałej maskotki i uśmiechu na ustach. Swoją obecnością zaszczyciły nas również Panie z Szubińskiego Domu Kultury, które zaraziły nas kolorami swojej wyobraźni podczas malowania na stretchu.

Jak przystało na prawdziwy festyn nie zabrakło również lodów, waty cukrowej i baniek mydlanych! Te ostatnie zapewnili nam goście z Fundacji Dr Clown – dzięki nim wyszło słońce zza chmur. A jeśli najważniejsze tego dnia były dzieci nie mogło zabraknąć wielu konkursów i zabaw! Wielki, dmuchany tor przeszkód nie był łatwym wyzwaniem, ale nie zabrakło odważnych do wspaniałej zabawy. Ochotnicza Straż Pożarna z Szubina zorganizowała dla rodzin wspaniałe zawody – jak zawsze można na nich liczyć. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie tego dnia pomalowali nam świat i twarze. Specjalnie dla uczestników festynu odbywały się treningi zumby pod okiem wyspecjalizowanej Pani trener. Dziękujemy również Panom motocyklistom za wspaniałą frajdę z przejażdżek na tak ekscytujących pojazdach. A kto nie był fanem motocykli, mógł skorzystać z przejażdżki na kucyku, który głośno rżał zwracając na siebie uwagę najmłodszych.

Zabawa była przednia i już nie możemy doczekać się kolejnego Festyny na terenie ZSS. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za pamięć, energię i uśmiechy, które nas otaczają!

Materiał: Sara Palicka 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)