Dziś mamy 2 kwietnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

16 lutego 2020

Festiwal Szachowo Warcabowy. Rozegrano pierwszy turniej

fot. Piotr Szybowicz

fot. Piotr Szybowicz

W I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie rozpoczął się Festiwal Szachowo Warcabowy - Powstanie# Wielkopolskie 1918/1919, składający się z 4 oddzielnych turniejów rozgrywanych w różnorodnych klasyfikacjach.

Klasyfikacje:
1) Mistrzostw Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych,
2) XIII FIDE OPEN Szubin - Mistrzostw Województwa w Szachach Błyskawicznych,
3) Drużynowych Mistrzostw Województwa w Szachach Błyskawicznych,
4) Turnieju Szachowego - Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta".

Na liście głównych organizatorów przedsięwzięcia znajdują się: I LO im. Stanisława Wyspiańskiego, Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy, Szubiński Dom Kultury i MDK 1 Bydgoszcz. Fundusze pozyskano z: Urzędu Miasta i Gminy Szubin, Szubińskiego Domu Kultury i MDK 1 w Bydgoszczy.

W sobotę, 15 lutego odbyły się Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych (64). Na listach startowych znalazło się dokładnie 50 zawodników, którzy rywalizowali w następujących grupach: Turniej A - seniorzy i seniorki, juniorzy do lat 16 i 19, juniorki do lat 16 i 19, Turniej B - juniorzy do lat 7, 10 i 13, Turniej C - juniorki do lat 7, 10 i 13. Grano tempem 5 minut na zawodnika na dystansie 9 rund. Puchary i medale wręczała dyrektor I LO w Szubinie Elżbieta Kłosowska - Hilscher. Championat regionu prowadzili: Piotr Szybowicz (I LO Szubin / SzDK Szubin / MDK 1 Bydgoszcz) i Anna Sternalska - Lepak (MDK 1 Bydgoszcz).

I miejsca w poszczególnych grupach wywalczyli: seniorki - Emilia Lepak (MDK 1 Bydgoszcz), seniorzy - Jan Chrząszcz (LZS Senet Janikowo), juniorzy do lat 19 - Kamil Kubiak (LZS Senet Janikowo), juniorki do lat 19 - Wiktoria Szóstak (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie), juniorzy do lat 16 - Jakub Kozaczyński (LZS Senet Janikowo), juniorki do lat 16 - Oliwia Ziemska (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie), juniorzy do lat 13 - Szymon Raźny (MDK 1 Bydgoszcz), juniorki do lat 13 - Katarzyna Wargulec (SP 2 Szubin), juniorzy do lat 10 - Kamil Białecki (SP 1 Szubin), juniorki do lat 10 - Sarah Klóska (MDK 1 Bydgoszcz), juniorzy do lat 7 - Filip Czerwiński (SP 2 Szubin), juniorki do lat 7 - Natalia Kubiak (LZS Senet Janikowo), drużynowo seniorzy - LZS Senet Janikowo, drużynowo juniorzy - MDK 1 Bydgoszcz, drużynowo juniorki - MDK 1 Bydgoszcz.

Warcabiści gminy Szubin zdobyli 17 miejsc na podium (I miejsca - 3, II miejsca - 8, III miejsca - 6).

Szczegółowa lista medalistów przedstawia się następująco:

II miejsce Dariusz Wargulec SzDK Szubin (seniorzy)
III miejsce Piotr Szybowicz SzDK Szubin / I LO Szubin / MDK 1 Bydgoszcz (seniorzy)
III miejsce Wanda Makowiecka Królikowo (seniorki)
III miejsce Konrad Hilscher I LO Szubin (C19)
III miejsce Alan Jagodziński I LO Szubin / Miastowice (C16)
II miejsce Sebastian Król SzDK Szubin / Rynarzewo (C13)
I miejsce Kamil Białecki SP 1 Szubin (C10)
II miejsce Alan Ufnal SzDK Szubin / SP 1 Szubin (C10)
I miejsce Filip Czerwiński SzDK Szubin / SP 2 Szubin (C7)
II miejsce Jakub Czerwiński Przedszkole Słoneczko Szubin (C7)
III miejsce Franciszek Pietrzak SzDK Szubin / SP 1 Szubin (C7)
I miejsce Katarzyna Wargulec SzDK Szubin / SP 2 Szubin (D13)
II miejsce Natasza Jakubowska SP 1 Szubin (D10)
II miejsce Aleksandra Zakowicz Przedszkole Słoneczko Szubin (D7)
III miejsce drużynowo (seniorzy)
II miejsce drużynowo (juniorzy)
II miejsce drużynowo (juniorki).

Materiał: Piotr Szybowicz

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lipoliza injekcyjna
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO600
1349PLN PROMOCJAPLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Makijaż na każdą okazję
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)