Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

17 lutego 2020

Festiwal Szachowo – Warcabowy zakończony. Odbyły się 4 turnieje

fot. Piotr Szybowicz

fot. Piotr Szybowicz

W I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie zakończył się Festiwal Szachowo - #Warcabowy "Powstanie Wielkopolskie 1918/1919", składający się z 4 oddzielnych turniejów rozgrywanych w różnorodnych klasyfikacjach: 1) Mistrzostw Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych, 2) XIII FIDE OPEN Szubin - Mistrzostw Województwa w Szachach Błyskawicznych, 3) Drużynowych Mistrzostw Województwa w Szachach Błyskawicznych, 4) Turnieju Szachowego - Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta".

Na liście głównych organizatorów przedsięwzięcia znajdowali się: I LO im. Stanisława Wyspiańskiego, Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy, Szubiński Dom Kultury i MDK 1 Bydgoszcz. Fundusze pozyskano z: Urzędu Miasta i Gminy Szubin, Szubińskiego Domu Kultury i MDK 1 w Bydgoszczy.

Na festiwalu byli obecni: burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, dyrektor I LO w Szubinie Elżbieta Kłosowska - Hilscher, prezes Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski. W skład obsady sędziowskiej wchodzili: Jarosław WiśniewskiAnna Sternalska - Lepak, Piotr Szybowicz i Mikołaj Włoch. Kierownictwo festiwalu spoczywało w rękach Piotra Szybowicza.

We wszystkich imprezach składających się na Festiwal Szachowo - Warcabowy w I LO w Szubinie startowało 178 zawodników (warcaby klasyczne - 50, szachy - 128). Szczegółowy rozkład uczestników przedstawiał się w następujący sposób: MW w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych (64) - 50, MW w Szachach Błyskawicznych - 52, DMW w Szachach Błyskawicznych - 42, Turniej Szachowy - Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta" - Turniej A - 26, Turniej B - 8. Wród uczestników znalazło się 44 przedstawicieli gminy Szubin: MW w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych (64) - 22, MW w Szachach Błyskawicznych - 3, DMW w Szachach Błyskawicznych - 4, Turniej Szachowy - Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta" - Turniej A - 7, Turniej B - 8.

W drugim dniu Festiwalu Szachowo - Warcabowego "Powstanie Wielkopolskie 1918/1919" w szubińskim I LO im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych i Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych. Turniej zorganizowano pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego. Obowiązki arbitra pełnił: prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski, któremu asystował Mikołaj Włoch. Obowiązki dyrektora imprezy sprawował Piotr Szybowicz. Nagrody wręczali: burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i dyrektor LO Elżbieta Kłosowska - Hilscher

Mistrzem województwa w szachach błyskawicznych został Oskar Górniewicz (AZS UMK Toruń), a kolejne miejsca na podium zajęli: Mateusz Brzeziński (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz) i Antoni Paprocki (Włóki). Wśród kobiet lista laureatek przedstawiała się następująco: I miejsce Aleksandra Dąbrowska (BKS Chemik Bydgoszcz), II miejsce Anna Mackiewicz (AZS UMK Toruń), III miejsce Sandra Waszkowska (KSz Gambit Świecie). Najlepszym zawodnikiem gminy Szubin okazał się Paweł Kadukowski (UKS Szachowa Dwójka Szubin, który ukończył championat na XX pozycji.

W Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Szachach Błyskawicznych startowało 10 zespołów, wśród których na podium znalazły się: BKS Chemik Bydgoszcz Bydgoszcz (Kacper Kacprzak, Marek Olszewski, Karol Kacprzak, Mateusz Budnik), AZS UMK Toruń (Oskar GórniewiczKonrad DrozdowskiMarek LewandowskiAdam Musiał, Anna Mackiewicz) i KSz Gambit Świecie (Jacek Urban, Krzysztof Żołnierowicz, Przemysław Szmidt, Damian Kamiński). Po raz pierwszy w historii rozgrywek wystąpił zespół I LO w Szubinie, który uplasował się na VI pozycji (Piotr Szybowicz, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Jerzy Białas).

Materiał: Piotr Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)