Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

02 marca 2015

Ferie i po feriach

fot. Szubiński Dom Kultury

fot. Szubiński Dom Kultury

Pierwszy dzień zimowego wypoczynku w Szubińskim Domu Kultury rozpoczęto od przedstawienia teatralnego pt. "Kopciuszek" - spektakl przedstawiony przez teatr Art-Re z Krakowa.

17 lutego zorganizowaliśmy przebierany bal karnawałowy dla dzieci. Zabawy taneczne, konkurencje, mnóstwo dobrego humoru i kolorowych przebrań zagościło w naszej placówce. Dodatkową atrakcją podczas balu był występ iluzjonisty, który umiejętnie zaprezentował sztuczki i triki, robiące wrażenie nie tylko na najmłodszych.

Niezapomniane wrażenia podczas wyjazdów zimowych zapewnione przez SDK, czyli wyjazd na lodowisko do Myślęcinka, a dzień później na Termy Maltańskie do Poznania. Szaleństwo na łyżwach porwało każdego uczestnika naszej wycieczki i nawet początkujący łyżwiarze nie mieli problemu z poruszaniem się po lodzie.

Po zimowej zabawie na świeżym powietrzu, przyszedł czas na odrobinę letnich temperatur, które zapewnił nam wyjazd do aquaparku w Poznaniu. Wysokie temperatury i ciepła woda, idealne warunki by zatęsknić za letnią pogodą. Piątek kończący pierwszy tydzień ferii z SDK upłynął rycersko.

Dzieci miały możliwość wysłuchania ciekawostek na temat życia rycerza, a bardziej zagłębieni w temat goście mogli wykazać się swoją wiedzą. Tworzenie własnego herbu, przymierzanie stroju rycerskiego, czy dokładne obejrzenie tarczy, to możliwości z których mogli skorzystać feriowicze. Tak zakończyliśmy pierwszy tydzień ferii.

Drugi tydzień rozpoczęliśmy muzycznie, koncertem Macieja Krystkowiaka. Młody wirtuoz gitary zaprezentował swoje umiejętności na naszej scenie, a po koncercie podpisywał płyty i rozdawał autografy. 

Podczas zajęć plastycznych 24 lutego, sala wypełniła się po brzegi, co nas niezmiernie ucieszyło. Wykonywaliśmy ozdoby z papieru: podkładkę pod kubek i biżuterię. 

Kierując się pogodą podczas tegorocznych wakacji zimowych, śmiało możemy powiedzieć ferie wczesnowiosenne. Kolejny raz nasi mali bohaterowie tych dwóch tygodni nie zawiedli, a sala wypełniła się uśmiechniętymi buziami.

Na początku krótkie sprawdzenie umiejętności plastycznych, a później zabawy zwinnościowe (tak by kiełbaska z ogniska smakowała jeszcze bardziej), na zakończenie długo wyczekiwane ognisko z kiełbaskami i jabłkami. Tak bawiliśmy się 25 lutego.

Ostatnie dwa dni ferii, to zajęcia rękodzieła podczas, których każdy mógł wykonać kwiaty z papieru i zabrać jej do domu. W piątek 27 lutego odbyły się warsztaty tańca hip hop, prowadzone przez instruktorkę bydgoskiej szkoły tańca „Bohema”, tanecznym krokiem zakończyliśmy tegoroczne ferie zimowe w Szubińskim Domu Kultury.

Materiał: Szubiński Dom Kultury

Oceń artykuł: 47 34

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)