Dziś mamy 23 lutego 2018, piątek, imieniny obchodzą:
22 czerwca 2017

Ewakuowano dzieci i pracowników. Przedszkolaki były bardzo przejęte

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

20 czerwca w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie odbyła się próba ewakuacji #z udziałem strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie.

O godzinie 9.30 nastąpiła ewakuacja dzieci oraz pracowników przedszkola. Oznaczonymi drogami ewakuacji każda grupa przedszkolna oraz żłobkowa bezpiecznie opuściły budynek przedszkola, w którym nastąpił „pożar”. Dzieci wraz z Paniami byli bardzo przejęci próbą ewakuacji, która wygląda jak prawdziwa. Ewakuacja jest działaniem, które m.in. pozwala na wyprowadzenie z budynku zagrożonego pożarem. Wychowankowie byli bardzo przejęci zaistniałą sytuacją. Wszystkie dzieci dowiedziały się jak powinny zachować się w sytuacji zagrożenia, jakim jest pożar w placówce. Po ewakuacji w salach przedszkolnych każda grupa miała pogadankę na temat zdarzenia jakie miało miejsce w placówce.

Po próbnej ewakuacji na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: pokaz lania wody przez strażaków oraz możliwość wejścia na podnośnik strażacki. Dla każdego dziecka była to wielka atrakcja. Ten dzień dzieci zapamiętają na długo i z pewnością będą wiedziały jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia jakim jest pożar.

materiał: Anna Ucińska, Klaudia Jamka

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)