Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
22 czerwca 2017

Ewakuowano dzieci i pracowników. Przedszkolaki były bardzo przejęte

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

20 czerwca w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie odbyła się próba ewakuacji #z udziałem strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie.

O godzinie 9.30 nastąpiła ewakuacja dzieci oraz pracowników przedszkola. Oznaczonymi drogami ewakuacji każda grupa przedszkolna oraz żłobkowa bezpiecznie opuściły budynek przedszkola, w którym nastąpił „pożar”. Dzieci wraz z Paniami byli bardzo przejęci próbą ewakuacji, która wygląda jak prawdziwa. Ewakuacja jest działaniem, które m.in. pozwala na wyprowadzenie z budynku zagrożonego pożarem. Wychowankowie byli bardzo przejęci zaistniałą sytuacją. Wszystkie dzieci dowiedziały się jak powinny zachować się w sytuacji zagrożenia, jakim jest pożar w placówce. Po ewakuacji w salach przedszkolnych każda grupa miała pogadankę na temat zdarzenia jakie miało miejsce w placówce.

Po próbnej ewakuacji na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: pokaz lania wody przez strażaków oraz możliwość wejścia na podnośnik strażacki. Dla każdego dziecka była to wielka atrakcja. Ten dzień dzieci zapamiętają na długo i z pewnością będą wiedziały jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia jakim jest pożar.

materiał: Anna Ucińska, Klaudia Jamka

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)