Dziś mamy 26 maja 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Europejski tydzień kodowania. Kolejne wydarzenie u Promyczków

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

W daltońskim Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie, grupa Promyczków # kodowała obrazy za pomocą kolorowych kartoników i kubeczków plastikowych: tworzymy zakodowane obrazy z Uczymy dzieci programować.

Na początku zabawy, dzieci za pomocą kolorowych figur geometrycznych podzieliły się na zespoły. W zespołach wyłoniły lidera grupy. Liderzy wylosowali kartę z zakodowanym obrazem, a następnie poszczególne zespoły przystąpiły do odczytywania kodu, liczenia kratek i układania kartoników  w odpowiednio wyznaczonym miejscu.

Radość wielka i zachwyt z wykonanego zadania. Każda kolejna grupa z coraz większym zaangażowaniem pomagała sobie przeliczać pola na macie edukacyjnej i układać zgodnie z osią symetrii Emotkę. Na koniec odważna grupa zaśpiewała piosenkę Daltonka.

Samodzielność dzieci zarówno w działaniu jak i myśleniu, wyrabiała poczucie odpowiedzialności i współpracy za wykonane zadanie.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)