Dziś mamy 22 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Europejski tydzień kodowania. Kolejne wydarzenie u Promyczków

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

W daltońskim Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie, grupa Promyczków # kodowała obrazy za pomocą kolorowych kartoników i kubeczków plastikowych: tworzymy zakodowane obrazy z Uczymy dzieci programować.

Na początku zabawy, dzieci za pomocą kolorowych figur geometrycznych podzieliły się na zespoły. W zespołach wyłoniły lidera grupy. Liderzy wylosowali kartę z zakodowanym obrazem, a następnie poszczególne zespoły przystąpiły do odczytywania kodu, liczenia kratek i układania kartoników  w odpowiednio wyznaczonym miejscu.

Radość wielka i zachwyt z wykonanego zadania. Każda kolejna grupa z coraz większym zaangażowaniem pomagała sobie przeliczać pola na macie edukacyjnej i układać zgodnie z osią symetrii Emotkę. Na koniec odważna grupa zaśpiewała piosenkę Daltonka.

Samodzielność dzieci zarówno w działaniu jak i myśleniu, wyrabiała poczucie odpowiedzialności i współpracy za wykonane zadanie.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)