Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2019

Edukacyjny wtorek z ZUS

fot. arch

fot. arch

16 kwietnia odbędzie się kolejny dyżur telefoniczny dotyczący rodzicielskich świadczeń # uzupełniających, nazywanych emeryturami dla mam 4 plus.

W godz. 09:00-12:00, pod nr tel.52 3418704 naszych ekspertów będzie można spytać: komu, kiedy i na jakich zasadach przysługuje rodzicielskie świadczenie uzupełniające, jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku, ile będzie wynosiło świadczenie.

 Warto wiedzieć

Rodzicielskie świadczenie uzupełniające wywołało duże zainteresowanie. Tylko do 9 kwietnia złożono już ponad 48,3 tys. wniosków o jego przyznanie. W województwie kujawsko-pomorskim do ZUS-u wpłynęło ponad 3,6tys. takich wniosków. Najwięcej wniosków dotyczy grupy wiekowej 60-69 lat, ale wśród wnioskodawców jest  też 138 mam w wieku 90-99 lat ( w naszym regionie 13 mam). Do tej pory ZUS wydał ponad 42,8 tys. decyzji w sprawach o rodzicielskie świadczenie uzupełniające, w województwie kujawsko-pomorskim ponad 3,3tys.

 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Meble kuchenne
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)