Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2019

Edukacyjny wtorek z ZUS

fot. arch

fot. arch

16 kwietnia odbędzie się kolejny dyżur telefoniczny dotyczący rodzicielskich świadczeń # uzupełniających, nazywanych emeryturami dla mam 4 plus.

W godz. 09:00-12:00, pod nr tel.52 3418704 naszych ekspertów będzie można spytać: komu, kiedy i na jakich zasadach przysługuje rodzicielskie świadczenie uzupełniające, jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku, ile będzie wynosiło świadczenie.

 Warto wiedzieć

Rodzicielskie świadczenie uzupełniające wywołało duże zainteresowanie. Tylko do 9 kwietnia złożono już ponad 48,3 tys. wniosków o jego przyznanie. W województwie kujawsko-pomorskim do ZUS-u wpłynęło ponad 3,6tys. takich wniosków. Najwięcej wniosków dotyczy grupy wiekowej 60-69 lat, ale wśród wnioskodawców jest  też 138 mam w wieku 90-99 lat ( w naszym regionie 13 mam). Do tej pory ZUS wydał ponad 42,8 tys. decyzji w sprawach o rodzicielskie świadczenie uzupełniające, w województwie kujawsko-pomorskim ponad 3,3tys.

 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Nowoczesne zabiegi laserowe
Sprawdzanie geometrii kół
Oczyszczanie twarzy
Makijaż na każdą okazję
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)