Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

15 marca 2022

Dzień otwarty w przedszkolu. Najmłodsi uczestniczyli w zabawach

fot. pow.

fot. pow.

W związku z trwającym w naszej gminie okresem rekrutacyjnym do# przedszkoli i szkół 10 marca 2022 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie odbył się „Dzień Otwarty”. Dzięki tego typu inicjatywie dzieci miały możliwość do poznania przyszłego miejsca zabawy i nauki co prawdopodobnie będzie miało wpływ na łagodniejsze przygotowanie do rozstania z rodzicami oraz zmniejszy stres wynikający z pierwszych dni w przedszkolu.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że adaptacja w przedszkolu to burzliwy czas i ciężko stwierdzić kogo ta burza dosięga najbardziej – dziecko czy rodzica? Ponieważ wrzesień nadejdzie jak zawsze szybciej niż można się tego spodziewać, już dziś warto zastanowić się jak sprawić, aby pierwsze dni w przedszkolu były opłakane minimalną ilością łez przedszkolaków i rodziców, którzy często po raz pierwszy na poważnie rozstają się z dzieckiem.

W czwartkowe popołudnie na dzieci czekały takie atrakcje jak: zabawy muzyczne z wykorzystaniem „Bum- bum rurek’’, zabawy ruchowe z Chustą Klanza, zabawy integracyjne, zabawy na dywanie interaktywnym „Funfloor’’ oraz możliwość swobodnego korzystania z zabawek w przedszkolu. Dodatkową zaletą spotkania była możliwość uzyskania przez rodziców przyszłych przedszkolaków informacji dotyczących bezpłatnych zajęć dodatkowych tj. rytmika, język angielski, koła zainteresowań (m.in. Dziecięca Drużyna Pożarnicza, koła plastyczne, literackie, technologiczne i inne) oraz metod i form pracy wykorzystywanych w naszej placówce tj. metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, integracja sensoryczna, metoda Knillów, edukacja przez ruch – Doroty Dziamskiej, metoda dobrego startu M. Bogdanowicz, metody C. Orffa, Pedagogika Zabawy, metoda werbo-tonalna, stymulacja wzrokowa, słuchowa, dotykowa, Klucz do uczenia się- moduły tematyczne oparte na teorii L. Wygotskiego, TPR , metoda Audiolingwalna i Audiowizualna, Action-based Approach, PNF 1 i PNF 2, terapia neurotaktykalna, TUS, terapia ręki, terapia behawioralna.

Na pożegnanie każde dziecko otrzymało medal dzielnego przedszkolaka oraz słodki upominek. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom rodziców kandydatów do rozpoczęcia edukacji w naszym przedszkolu, przygotowaliśmy cykl spotkań adaptacyjnych. Odbywać się będą ona w każde marcowe, czwartkowe popołudnie od godziny 15.00 do godziny 16.00. Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego w związku z pandemią COVID-19.

Materiał: Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)