Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:
21 listopada 2017

Dzień Telewizji w przedszkolu. Przedszkole zamieniło się w studio telewizyjne

fot. Natalia Brzezińska - Kupska

fot. Natalia Brzezińska - Kupska

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Telewizji i Światowy Dzień Informacji. Z tej okazji # Przedszkole Publiczne "Iguś" w Zamościu na jeden dzień zamieniło się w studio telewizyjne. Dzieci mogły przeprowadzić przed kamerą wywiad z Misiem Igusiem.

Następnie przedszkolaki poznały pojęcia związane z telewizją, takie jak: kamera, mikrofon, ekran, wiadomości, reklama i dowiedziały się o zawodach związanych z telewizją (dziennikarz, operator kamery, prezenter).

W kolejnej części dzieci poznały specyfikę pracy prezentera pogodowego. Przedszkolaki z ogromną radością wcieliły się w jego rolę przedstawiając prognozę pogody.

Kolejną propozycją był wspólny udział dzieci w teleturnieju. Reprezentanci grup: jeżyki, smerfy i skrzaty dzielnie odpowiadały na niełatwe pytania, a reszta dzieci chętnie wspierała i kibicowała swoim kolegom i koleżankom. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, kilkoro dzieci stwierdziło, że jak dorosną, to będą pracować w telewizji. Trzymamy za słowo!

materiał: Natalia Brzezińska - Kupska

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
ŁÓŻKA
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Wypożyczalnia samochodów
REGAŁY
Meble łazienkowe
Przewóz krajowy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)