Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
21 listopada 2017

Dzień Telewizji w przedszkolu. Przedszkole zamieniło się w studio telewizyjne

fot. Natalia Brzezińska - Kupska

fot. Natalia Brzezińska - Kupska

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Telewizji i Światowy Dzień Informacji. Z tej okazji # Przedszkole Publiczne "Iguś" w Zamościu na jeden dzień zamieniło się w studio telewizyjne. Dzieci mogły przeprowadzić przed kamerą wywiad z Misiem Igusiem.

Następnie przedszkolaki poznały pojęcia związane z telewizją, takie jak: kamera, mikrofon, ekran, wiadomości, reklama i dowiedziały się o zawodach związanych z telewizją (dziennikarz, operator kamery, prezenter).

W kolejnej części dzieci poznały specyfikę pracy prezentera pogodowego. Przedszkolaki z ogromną radością wcieliły się w jego rolę przedstawiając prognozę pogody.

Kolejną propozycją był wspólny udział dzieci w teleturnieju. Reprezentanci grup: jeżyki, smerfy i skrzaty dzielnie odpowiadały na niełatwe pytania, a reszta dzieci chętnie wspierała i kibicowała swoim kolegom i koleżankom. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, kilkoro dzieci stwierdziło, że jak dorosną, to będą pracować w telewizji. Trzymamy za słowo!

materiał: Natalia Brzezińska - Kupska

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Wypożyczalnia samochodów
Gimnastyka korekcyjna
Różnego rodzaju ramki i antyramy
od 5,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)