Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Dzień Skórzewa. Jak zawsze pod znakiem sportowych emocji!

fot.TD

fot.TD

Jak co roku do malowniczej, trochę zapomnianej miejscowości zjechali się miłośnicy sportu i rekreacji.# Za kolejny Dzień Skórzewa odpowiedzialna była tradycyjnie inicjatywa społeczna MK-Organizacyjnie wraz z wsparciem Dominika Kalinowskiego.

Sobotni dzień zaczął się już o godzinie 10:00, gdy swoje piłkarskie zmagania na boisku rozpoczęły dzieci. W turnieju piłkarskim wzięły udział następujące drużyny: Junior Skórzewo, Football Academy Szubin oraz Jeziorak Żnin. Zespoły rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” wraz z rewanżami:
Junior Skórzewo 0-1 FA Szubin
Jeziorak Żnin 0-2 Junior Skórzewo
FA Szubin 5-2 Jeziorak Żnin
FA Szubin 2-1 Junior Skórzewo
Junior Skórzewo 4-0 Jeziorak Żnin
Jeziorak Żnin 1-2 FA Szubin

Tym samym wyłoniono zwycięzcę turnieju – zdobywcą pucharu została drużyna z Szubina. Każdy zawodnik biorący udział w turnieju otrzymał pamiątkowy medal. Dodatkowo każdy zawodnik zwycięskiej drużyny otrzymał nagrodę rzeczową. Ponadto sędziowie wyróżnili najlepszego zawodnika turnieju – Jakuba Furtaka ze Skórzewa.

Od godziny 12:00 rozpoczęły się rozgrywki w ramach IV turnieju piłkarskiego o puchar sołtysa Skórzewa. Do eliminacji kilka miesięcy temu zapisało się 26 zespołów z czego organizatorzy musieli wyłonić najlepszą szóstkę: S.C. Trident, PZP Bydgoszcz, West Coast Cartel, Sąsiedzi Sipiory, HM Gordon, MW Team. Jak co roku w turnieju udział miały zapewniony drużyny ze Skórzewa, Seniorzy oraz dotychczasowi mistrzowie Ubojnia. Niestety żadnej z drużyn gospodarzy nie udało się wyjść z fazy grupowej.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach. Awans z każdej uzyskały po dwa najlepsze zespoły. Poniżej wyniki półfinałów i meczów finałowych:
(1A) HM Gordon 2-0 West Coast Cartel (2B)
(1B) Sąsiedzi Sipiory 1-2 S.C. Trident (2A)

Mecz o 3. Miejsce
West Coast Cartel 1-3 Sąsiedzi Sipiory

Finał
HM Gordon 0-0 (k. 4:5) S.C. Trident

Nowym Mistrzem Skórzewa została więc drużyna z Bydgoszczy, która na koniec w geście triumfu wzniosła Puchar Sołtysa. Każdy zawodnik drużyny zwycięskiej otrzymał medal oraz pamiątkową koszulkę. Zarówno jak w rozgrywkach dziecięcych tak i tutaj sędziowie nagrodzili najbardziej wyróżniającego się zawodnika, którym został Artur Kudriashov (S.C. Trident).

Warto dodać, iż inicjatorem i pomysłodawcą turnieju o puchar sołtysa Skórzewa był przed czterema laty ówczesny sołtys Pan Rafał Grobelski.

Równo z rozgrywkami od godziny 12:00 rozpoczął się piknik miłośników Jack & Parson Russel Terrier oraz jego punkt kulminacyjny, a więc zawody „SPEED DOG”. Do Skórzewa zjechali się miłośnicy tych psich ras wraz ze swoimi pupilami. Sopot, Gdańsk, Kraków, Śrem, Warszawa, Poznań, Bydgoszcz, Wrocław – to tylko niektóre miasta, z których przybyli uczestnicy zawodów i pikniku.

II Ogólnopolskie Zawody „SPEED DOG” w tym roku zorganizowano w dwóch kategoriach: Junior oraz Open. Poniżej wyniki zawodów:

- kat. Junior
I miejsce – Mailo
II miejsce – Hera
III miejsce – Budyń

- kat. Open
I miejsce – Drops
II miejsce – Atlanta
III miejsce – Luna

Najstarszy uczestnik Żako (9 lat), a najmłodszy Holly (8 miesięcy).

Oprócz rywalizacji sportowej oceniano również wygląd. W ten sposób wybrano Miss i Mistera pikniku:
MISS – Demi
V-ce MISS – Tosia

MISTER – Harry
V-ce MISTER – Amber

Ogólnie rzecz ujmując w zawodach SPEED DOG wzięło udział 23 uczestników, a w całym pikniku ponad 40 psiaków. Przez ten cały czas na placu w Skórzewie odbywały się również targi psiej branży, gdzie właściciele psów mogli zapoznać się oraz zakupić smakołyki, specjalne kosmetyki czy zabawki.

Podczas imprezy można było się dobrze najeść w punkcie gastronomicznym Pana Darka Gizy. Dla dzieci przez cały dzień do dyspozycji za darmo były dwa zamki dmuchane. Organizatorzy zadbali również o darmowy popcorn i watę cukrową.

Szczególne podziękowania organizatorzy składają Panom Mirosławowi i Rafałowi Grobelskim, bez których Dzień Skórzewa nie mógłby się odbyć, za życzliwość Sołectwu Skórzewo oraz wszystkim osobom, które pomagały w sprawnym przebiegu imprez sportowych w ten dzień.

Głównym partnerem Dnia Skórzewa była Hurtownia Sportowa PAAK z Bydgoszczy.

materiał: Mikołaj Kalinowski

Oceń artykuł: 57 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  OLEG, w dniu 18-06-2019 21:13:17 napisał:

  extra psiaki

  odpowiedz

  • 0 (0)

  pozdrawiam, w dniu 19-06-2019 08:14:41 napisał:

  Właśnie, zapomnianej - miejmy nadzieje, że takie imprezy troszeczkę naszą wieś zareklamują i będzie sie prężnie rozwijała, a nowi mieszkańcy zaczną napływać dużym "strumieniem" :))

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Botox i wypełniacze
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Masaż gorącymi kamieniami
Oczyszczanie twarzy
Stół z blatem szklanym + krzesła
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)