Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2022

Dzień Pustej Klasy. Przedszkolaki obcowały z przyrodą

fot. powierzone

fot. powierzone

W tym roku spotkaliśmy się pod chmurką w piątek, 10 czerwca. Do zorganizowania pełnego emocji # Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza.

Natura ma same zalety: jest otwarta 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot.                   

Przyroda uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia. Tego dnia zabrałyśmy dzieci do ogrodu warzywno-  owocowo - kwiatowego na poszukiwanie wody w ekosystemie.       

Każdy przedszkolak bowiem wie, że bez wody nie ma życia, jest potrzebna: ludziom, zwierzętom i roślinom. Dzieci przypomniały również, że należy wodę oszczędzać. Przedszkolakom udało się zaobserwować i odnaleźć różne miejsca z wodą : chmury deszczowe, ogromną kałużę, beczkę z deszczówką, wąż ogrodowy, oczko wodne, basen, krople deszczu na roślinach, kamienny wodospad. Wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały, patrzyły, dotykały, a następnie narysowały gdzie była woda. Na koniec pan Roman – strażak przeprowadził z przedszkolakami rozmowę nt „Bezpieczne wakacyjne zabawy nad wodą”.

materiał: Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Budowa magazynów
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)