Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

17 września 2021

Dzień Kropki u Jeżyków. Dzieci miło spędziły ten dzień

fot. pow.

fot. pow.

Dzień Kropki - niby dzień jak każdy, a jednak wyjątkowy#. Wyjątkowy jak wszystkie dzieci. Tego dnia "kropka" ma symbolizować to, że w każdym dziecku drzemie talent, który warto rozwijać, o który warto dbać i który warto w nim podtrzymywać.

Jeżyki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie, poznały ideę Dnia Kropki - chętne dzieci w tym dniu przyszły w kropkowych ubraniach. Dumnie powtarzały hasło "Każdy z nas jest wyjątkowy, każdy z nas coś potrafi". Na początku obejrzały film o kropce, z którego dowiedziały się, że to właśnie od małej kropki można rozpocząć wielkie dzieła. Następnie wystukiwały kropkowe rytmy, bawiły się z chustą animacyjną, rysowały na wielkiej chuście - w czasie wszystkich zabaw odkrywały swoje talenty i mówiły o tym, co najlepiej potrafią. Dzieci miło spędziły ten dzień, ucząc się wiary we własne zdolności i możliwości. Doceniały również talenty swoich koleżanek i kolegów, zacieśniając łączące ich przyjaźnie.

Materiał: Martyna Ucińska

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Ziemniaki
0,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)