Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

29 maja 2019

Dzielnicowy spotkał się z dziećmi. Rozmawiano o bezpieczeństwie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Dzieci z Przedszkola „Iguś” z Zamościa spotkały się z dzielnicowym na # zajęciach w miejscowej bibliotece. Mundurowy rozmawiał z maluchami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie i opowiadał o swojej pracy.

Mł. asp. Krystian Fojutowski z szubińskiego komisariatu spotkał się w ostatnich dniach z dziećmi z Przedszkola „Iguś” w Zamościu. Spotkanie przeprowadzono w siedzibie miejscowej biblioteki.

Podczas rozmowy z dzielnicowym maluchy dowiedziały się wiele na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego, zasad bezpiecznej zabawy, a także kontaktu z obcymi zwierzętami. Policjant mówił też o niebezpieczeństwach związanych z zabawami w rejonach dróg oraz o tym, jak dzieci powinny zachowywać się podczas poruszania się po drogach.

Prócz przypomnienia, że należy korzystać z przejść dla pieszych i nie można biegać, ani bawić się na pasach ruchu, dzielnicowy zwracał też uwagę na ogromną rolę, jaką dla bezpieczeństwa pieszych spełniają elementy odblaskowe.

Maluchy były też bardzo ciekawe na czym polega policyjna służba i jakie zadania wykonuje dzielnicowy podczas swoich służb, dlatego też mundurowy opowiedział o swojej pracy i pokazał wyposażenie wykorzystywane przez funkcjonariuszy podczas codziennych służb i zabezpieczeń różnego rodzaju imprez.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od prowadzącego zajęcia odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.  

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)