Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

29 maja 2019

Dzielnicowy spotkał się z dziećmi. Rozmawiano o bezpieczeństwie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Dzieci z Przedszkola „Iguś” z Zamościa spotkały się z dzielnicowym na # zajęciach w miejscowej bibliotece. Mundurowy rozmawiał z maluchami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie i opowiadał o swojej pracy.

Mł. asp. Krystian Fojutowski z szubińskiego komisariatu spotkał się w ostatnich dniach z dziećmi z Przedszkola „Iguś” w Zamościu. Spotkanie przeprowadzono w siedzibie miejscowej biblioteki.

Podczas rozmowy z dzielnicowym maluchy dowiedziały się wiele na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego, zasad bezpiecznej zabawy, a także kontaktu z obcymi zwierzętami. Policjant mówił też o niebezpieczeństwach związanych z zabawami w rejonach dróg oraz o tym, jak dzieci powinny zachowywać się podczas poruszania się po drogach.

Prócz przypomnienia, że należy korzystać z przejść dla pieszych i nie można biegać, ani bawić się na pasach ruchu, dzielnicowy zwracał też uwagę na ogromną rolę, jaką dla bezpieczeństwa pieszych spełniają elementy odblaskowe.

Maluchy były też bardzo ciekawe na czym polega policyjna służba i jakie zadania wykonuje dzielnicowy podczas swoich służb, dlatego też mundurowy opowiedział o swojej pracy i pokazał wyposażenie wykorzystywane przez funkcjonariuszy podczas codziennych służb i zabezpieczeń różnego rodzaju imprez.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od prowadzącego zajęcia odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.  

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)