Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

29 maja 2019

Dzielnicowy spotkał się z dziećmi. Rozmawiano o bezpieczeństwie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Dzieci z Przedszkola „Iguś” z Zamościa spotkały się z dzielnicowym na # zajęciach w miejscowej bibliotece. Mundurowy rozmawiał z maluchami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie i opowiadał o swojej pracy.

Mł. asp. Krystian Fojutowski z szubińskiego komisariatu spotkał się w ostatnich dniach z dziećmi z Przedszkola „Iguś” w Zamościu. Spotkanie przeprowadzono w siedzibie miejscowej biblioteki.

Podczas rozmowy z dzielnicowym maluchy dowiedziały się wiele na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego, zasad bezpiecznej zabawy, a także kontaktu z obcymi zwierzętami. Policjant mówił też o niebezpieczeństwach związanych z zabawami w rejonach dróg oraz o tym, jak dzieci powinny zachowywać się podczas poruszania się po drogach.

Prócz przypomnienia, że należy korzystać z przejść dla pieszych i nie można biegać, ani bawić się na pasach ruchu, dzielnicowy zwracał też uwagę na ogromną rolę, jaką dla bezpieczeństwa pieszych spełniają elementy odblaskowe.

Maluchy były też bardzo ciekawe na czym polega policyjna służba i jakie zadania wykonuje dzielnicowy podczas swoich służb, dlatego też mundurowy opowiedział o swojej pracy i pokazał wyposażenie wykorzystywane przez funkcjonariuszy podczas codziennych służb i zabezpieczeń różnego rodzaju imprez.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od prowadzącego zajęcia odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.  

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)