Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2022

"Dzięki takim ludziom gmina może się rozwijać". Wręczono Honorowe Medale im. Sędziwoja

fot. ML

fot. ML

Jednym z punktów wczorajszej sesji rady miejskiej w # Szubinie było wręczenie Honorowych Medali im. Sędziwoja z Szubina.

Decyzją kapituły medale otrzymali: Stanisław Jackiewicz, Kazimiera Łoboda i Anna Wolender.

- Tak to już jest, że raz do roku, na naszych sesjach, pojawiają się nietuzinkowe osoby. Raz do roku mamy sesję inną niż wszystkie, można powiedzieć, że tę najważniejszą.  Gmina to nie majątek, finanse, budżety, inwestycje. Gmina to ludzie. To oni tworzą wspólnotę i są najważniejsi. W każdej wspólnocie są jednostki wybitne, które na tle innych lśnią, błyszczą. I to jest najważniejsze, to, czym gmina i społeczność może się szczycić. Dzięki takim ludziom gmina może się rozwijać. Dzięki nim my mamy dobry przykład, wiemy, co powinniśmy robić, żeby zasłużyć na miano dobrego, aktywnego mieszkańca, co trzeba zrobić, żeby być dobrym człowiekiem. Jest mi niezmiernie miło, że mogłem was poznać, doświadczyć waszego działania. Wiem, jak ważni jesteście dla swoich środowisk, swoich miejscowości, dla gminy Szubin – powiedział włodarz.

Mariusz Piotrkowski podkreślił również, że w dzisiejszych czasach niełatwo jest pracować społecznie, stąd szczególnie dziękuje za wkład w rozwój gminy. Słowa uznania w kierunku laureatów złożyła także przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska.

Oceń artykuł: 4 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (11)

  Marlena W., w dniu 28-06-2022 13:29:57 napisał:

  Pani Wolender... która kupuje co chce i robi co chce a później mieszkańcy Kołaczkowa muszą zmieniać fundusz sołecki by płacić za jej faktury. Nigdy nie poznałam osoby z takim dużym ego. Nie rozumiem za co te wyróżnienie?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (7)

  Ania , w dniu 28-06-2022 15:26:10 napisał:

  To racja. Przydupaska obecnej władzy i to wystarcza. Pani Łoboda to co innego. Pracowała społecznie i z wielką klasą. Starszego pana nie znam.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  kiryło, w dniu 29-06-2022 08:08:42 napisał:

  Ludzie jak wy łatwo osadzacie , nie tylko pod tym artykułem , zastanówcie się po co.

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Włościanka, w dniu 29-06-2022 09:06:10 napisał:

  kiryło; po to aby skończyć z ,,kadzeniem" ,,zasłużonym"! Głupie to i kosztowne. Dlaczego nie ma jednego dnia w roku przeznaczonego na wyjaśnianie spraw pokrzywdzonych przez Gminę? Te cotygodniowe audiencje u osób z wierchuszki są zawsze zlekceważone przez butnych urzędasów. Postuluję; 1 dzień w roku cały UM do dyspozycji nas okradzionych i oszukanych przez Gminę. I oczywiście rozpatrzenie naszych wniosków. Dość mendali za nic, na koszt ukrzywdzonych!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Budowa magazynów
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)