Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
15 grudnia 2017

Dzieci poznały swoje prawa poprzez piosenki, wiersze i zabawy

fot. SP2

fot. SP2

14 grudnia w holu Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie obchodziliśmy #Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i Dzień Ochrony Praw Dziecka.

Ideą spotkania z przedszkolakami było przybliżenie dzieciom ich „przywilejów” i przekazanie wiedzy o konieczności ich respektowania przez dorosłych. Aby uświadomić dzieciom, że one tak jak i dorośli posiadają swoje prawa, zaprezentowałyśmy dzieciom prezentację multimedialną „Prawa dziecka”.

Zaprosiłyśmy dzieci do praktycznego działania, gdzie poprzez piosenki, wiersze i zabawy, dzieci uświadamiały sobie prawa, aby szanować innych i siebie wzajemnie. Podczas zajęć popołudniowych dzieci miały za zadanie wykonanie mapy mentalnej po hasłem „Mam prawo do…”.

Każde dziecko za aktywne zdobywanie wiedzy o swoich prawach otrzymało upominek w postaci kredek od Rzecznika Praw Dziecka. Dla grupy natomiast dzieci zdobyły: dyplom, broszurkę: „Konwencja o Prawach Dziecka” , książeczkę z opowiadaniami na temat praw i radośnie świętowały tak ważny dla nich dzień.

Mamy nadzieję, że poprzez zabawę przybliżyłyśmy i uświadomiłyśmy dzieciom, że mają i znają swoje prawa.

Materiał: SP2

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
STOLIKI RTV
REGAŁY
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Oczyszczanie twarzy
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
SALON - TORONTO
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)