Dziś mamy 19 października 2018, piątek, imieniny obchodzą:
15 grudnia 2017

Dzieci poznały swoje prawa poprzez piosenki, wiersze i zabawy

fot. SP2

fot. SP2

14 grudnia w holu Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie obchodziliśmy #Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i Dzień Ochrony Praw Dziecka.

Ideą spotkania z przedszkolakami było przybliżenie dzieciom ich „przywilejów” i przekazanie wiedzy o konieczności ich respektowania przez dorosłych. Aby uświadomić dzieciom, że one tak jak i dorośli posiadają swoje prawa, zaprezentowałyśmy dzieciom prezentację multimedialną „Prawa dziecka”.

Zaprosiłyśmy dzieci do praktycznego działania, gdzie poprzez piosenki, wiersze i zabawy, dzieci uświadamiały sobie prawa, aby szanować innych i siebie wzajemnie. Podczas zajęć popołudniowych dzieci miały za zadanie wykonanie mapy mentalnej po hasłem „Mam prawo do…”.

Każde dziecko za aktywne zdobywanie wiedzy o swoich prawach otrzymało upominek w postaci kredek od Rzecznika Praw Dziecka. Dla grupy natomiast dzieci zdobyły: dyplom, broszurkę: „Konwencja o Prawach Dziecka” , książeczkę z opowiadaniami na temat praw i radośnie świętowały tak ważny dla nich dzień.

Mamy nadzieję, że poprzez zabawę przybliżyłyśmy i uświadomiłyśmy dzieciom, że mają i znają swoje prawa.

Materiał: SP2

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Szafy przesuwne
Lipoliza injekcyjna
Kwasy...
MEBLE PIOTR PASIEKA
Mikrodermabrazja
Metkownice
od 179PLN
SZAFY PRZESUWNE
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)