Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

13 marca 2019

Drzwi otwarte w PS nr 3. Dzieci pokazały jak wygląda dzień w przedszkolu

fot. pow

fot. pow

W związku z trwającą do przedszkola rekrutacją na nowy rok szkolny w dniu 11 marca 2019 roku w # Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie odbyły się ,,Drzwi Otwarte’’.

Przyszłych przedszkolaków i ich rodziców powitała pani dyrektor Lidia Zielińska. Przybyli goście mieli możliwość zwiedzić przedszkole, poznać bliżej ofertę przedszkola oraz zobaczyć jak wygląda dzień w przedszkolu. Przyszłym przedszkolakom bardzo  podobały się występy dzieci. Grupa ,,Biedronki’’ zaprezentowała się w tańcu ,,Grozik’’. Dzieci z grupy ,,Muchomorki’’ wykonały piosenkę z instrumentami muzycznymi ,,Mały muzyczny świat’’. Przedszkolaki ze ,,Stokrotek’’ zatańczyły taniec z apaszkami ,,Country dance’’. Dużo braw otrzymała ,,Dziecięca Drużyna Pożarnicza’’ za pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz grupa ,,Wróbelki’’ za zabawę ,,Miś eksperymentuje’’. Kolejną atrakcją była  prezentacja zajęć zooterapeutycznych z udziałem takich zwierząt jak alpaka, skunks oraz pies. Zajęcia te na stałe wzbogacą ofertę przedszkola od września 2019 roku. Dzieci i ich rodzice zostali zaproszeni do aktywnego udziału w zabawach integracyjnych w grupach.  W sali ,,Stokrotek’’ odbywały się zabawy muzyczno-ruchowe według Batti Strauss polegające na aktywnym słuchaniu muzyki. ,,Motylki’’ zaprosiły gości do zabaw sensorycznych ,,Nasze zmysły’’ oddziaływujących na zmysły: wzroku, słuchu, dotyku i smaku.  ,,Muchomorki’’ przygotowały zabawy z elementami integracji sensorycznej rozwijające układ przedsionkowy, równowagi, koordynację wzrokowo-ruchową oraz małą motorykę .W sali integracji sensorycznej odbywały się zabawy ruchowe z dywanem interaktywnym  Fun Floor pobudzające do aktywności własnej, rozwijające sprawność całego ciała tzw. dużą motorykę, rozwijające obszar poznawczy. Opuszczając mury przedszkola dzieci otrzymywały balonik oraz słodki upominek a rodzice dokonywali pamiątkowego wpisu do kroniki przedszkolnej. Odpowiedzialne za organizację tego wydarzenia były panie Eliza Ewert oraz Natalia Maciejewska.

Rekrutacja do przedszkola trwa do 31 marca 2019 roku. Przedszkole zaprasza do zapisów przyszłych przedszkolaków na rok szkolny 2019/2020.

materiał: PS 3 Szubin

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Skup i sprzedaż części
Deska elewacyjna
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Wypożyczalnia samochodów
Metkownice
od 179PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)