Dziś mamy 23 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
04 kwietnia 2018

Do konkursu wpłynęło kilkaset prac. Wyróżnienie otrzymał Kamil Jakubowski

fot. Magdalena Kozłowska

fot. Magdalena Kozłowska

Kamil Jakubowski uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie #otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Biały – nasza duma”, którego organizatorem regionalnym był Jan Rulewski, Senator RP.

W poniedziałek 26 marca w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyła się gala finałowa etapu wojewódzkiego konkursu „Orzeł Biały - Nasza Duma”. Wzięły w nim udział aż 124 szkoły z naszego regionu (powiaty: inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński i żniński), w tym 83 szkoły podstawowe, 22 szkoły gimnazjalne i 19 szkół ponadgimnazjalnych (liceum, technikum).

Na konkurs wpłynęło w sumie 463 prace. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Uczestnicy konkursu mogli przedstawić swoją wizję polskiego orła w dowolnej technice plastycznej.

Praca Kamila znalazła się wśród 47 wyróżnień. Szkołę Podstawową w Królikowie również reprezentowały dwie uczennice: Maria Wolak z kl. V i Alicja Wolna z kl. VII, które także wykazały się dużą kreatywnością i dokładnością w przygotowaniu swoich prac.

Konkurs zorganizowany został w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Materiał: Magdalena Kozłowska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    ttpp, w dniu 08-04-2018 15:13:13 napisał:

    Kamil gratuluję, dobrze mieć w Szkole w Królikowie mądrego ucznia, to zaszczyt

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Masaż leczniczy
SZAFY PRZESUWNE
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Sprzedaż opon
SALON - TORONTO
Różnego rodzaju ramki i antyramy
od 5,90PLN
Kanapa
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)