Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2022

Do Kcyni zjechali się szachiści z regionu. Rywalizacja była zacięta

fot. GCKiB w Kcyni

fot. GCKiB w Kcyni

W sobotni poranek, 22 stycznia 2022 r. tuż po godzinie 10.00 wystartował# Feryjny Turniej Szachowy w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Atmosferze turnieju jest jak zwykle w Kcyni była wyborna, więc uczestnikom zmagań nie pozostało nic innego, niż tylko grać i czekać na wygrane.

Otwarcia zawodów dokonali: kierownik ds. kultury Renata Gaj-Kowalska oraz Prezes Zarządu KPZSzach i sędzia główny FA Jarosław Wiśniewski.

Na liście startowej ostatecznie zameldowało się 44 zawodników z Kcyni i okolic, Bydgoszczy, Świecia, Torunia, Szubina, Nakła nad Notecią, Żnina, Trzcianki, Szkocji, Mroczy, Barcina, Koronowa, a nawet z Gdańska. Mamy też zawodnika z Białorusi, więc turniej zrobił się międzynarodowy.

Zawodnicy grali na dystansie 9 rund z czasem 12 minut + 3 sekundy za wykonane posunięcie. Klasyfikacja końcowa obejmowała grupę OPEN, juniorów do lat 14 oraz juniorów do lat 18. Wszyscy grali w ramach jednej grupy, toteż nie raz i nie dwa, pojedynki rutyny z młodością były tutaj na porządku dziennym. Na dwie rundy przed końcem wiadomym było, że największym kandydatem do zwycięstwa stał się Marek Olszewski z BKS Chemik Bydgoszcz.

Wśród juniorów, zacięta walka o końcowe laury trwała do ostatniej partii, gdzie Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno) pokonał Wiktora Wiśniewskiego (BKS Chemik Bydgoszcz) i tym samym zgarnął puchar dla najlepszego juniora do lat 18. Wśród 14-latków najlepszy był rewelacyjny tego dnia Kamil Stanisławski (LKS Chrobry Gniezno).

Na zwycięzców w poszczególnych grupach czekały piękne puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Słowa podsumowania padły też z ust pani Dyrektor GCKiB w Kcyni - Ilony Kurdelskiej, która zobligowała się do reaktywacji sekcji szachowej w ośrodku w ciągu najbliższych tygodni.

Materiał: Ilona Kurdelska - GCKiB w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)