Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

28 grudnia 2017

Dni wolne w 2018 roku. Sprawdź, kiedy najlepiej zaplanować urlop

Koniec roku to czas podsumowań, ale także planów na najbliższy czas. Niektórzy już #w styczniu rozpoczną planowanie urlopu. Warto zorientować się, kiedy przypadają ustawowo wolne dni od pracy.

W 2018 roku będziemy ich mieć 13. 4 z tych dni przypadają w sobotę lub niedzielę. Najbliższy, jak co roku, ustawowo wolny dzień to oczywiście 1 stycznia. Następny to 6 stycznia, który w tym roku przypada w sobotę, ale zgodnie z przepisami, pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę przysługuje dodatkowy dzień wolny. Po styczniu wolne dni „wpadną” w kwietniu. 1 kwietnia to owszem niedziela wielkanocna, ale zaraz po nim jest poniedziałek, który możemy spędzić w domu. W maju mamy 4 dni ustawowo wolne od pracy – 1 (wtorek) i 3 (czwartek). Wzięcie dodatkowo wolnych dni – 30 kwietnia oraz 2 i 4 maja spowoduje, że odpoczniemy ponad tydzień. Kolejny wolny dzień to 20 maj - potocznie Zielone Świątki. Ostatnim dniem wolnym w tym miesiącu będzie 31 maj – Boże Ciało. Potem czeka nas długa przerwa. Kolejnego wolnego dnia doczekamy się dopiero w sierpniu. 15 sierpnia (środa) przypada Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Jak co roku dwa dni wolne przypadają w listopadzie – 1 (czwartek) Wszystkich Świętych i 11 (niedziela) Święto Niepodległości. W grudniu jak zawsze wolne będą dwa dni: pierwsze - 25 (wtorek) i drugie święto - 26 (środa), co w połączeniu z wolnym poniedziałkiem oznacza 5 dni wolnych, a przy dobrych wiatrach nawet i ponad 10 aż do 1 stycznia 2019.

We wszystkie dni świąteczne wolne od pracy obowiązuje zakaz handlu w placówkach handlowych Oznacza to, że pracownicy zatrudnieni w takich placówkach nie mogą w te dni wykonywać pracy.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Usługi transportowe
Narożniki
Pomoc drogowa
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)