Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

28 grudnia 2017

Dni wolne w 2018 roku. Sprawdź, kiedy najlepiej zaplanować urlop

Koniec roku to czas podsumowań, ale także planów na najbliższy czas. Niektórzy już #w styczniu rozpoczną planowanie urlopu. Warto zorientować się, kiedy przypadają ustawowo wolne dni od pracy.

W 2018 roku będziemy ich mieć 13. 4 z tych dni przypadają w sobotę lub niedzielę. Najbliższy, jak co roku, ustawowo wolny dzień to oczywiście 1 stycznia. Następny to 6 stycznia, który w tym roku przypada w sobotę, ale zgodnie z przepisami, pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę przysługuje dodatkowy dzień wolny. Po styczniu wolne dni „wpadną” w kwietniu. 1 kwietnia to owszem niedziela wielkanocna, ale zaraz po nim jest poniedziałek, który możemy spędzić w domu. W maju mamy 4 dni ustawowo wolne od pracy – 1 (wtorek) i 3 (czwartek). Wzięcie dodatkowo wolnych dni – 30 kwietnia oraz 2 i 4 maja spowoduje, że odpoczniemy ponad tydzień. Kolejny wolny dzień to 20 maj - potocznie Zielone Świątki. Ostatnim dniem wolnym w tym miesiącu będzie 31 maj – Boże Ciało. Potem czeka nas długa przerwa. Kolejnego wolnego dnia doczekamy się dopiero w sierpniu. 15 sierpnia (środa) przypada Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Jak co roku dwa dni wolne przypadają w listopadzie – 1 (czwartek) Wszystkich Świętych i 11 (niedziela) Święto Niepodległości. W grudniu jak zawsze wolne będą dwa dni: pierwsze - 25 (wtorek) i drugie święto - 26 (środa), co w połączeniu z wolnym poniedziałkiem oznacza 5 dni wolnych, a przy dobrych wiatrach nawet i ponad 10 aż do 1 stycznia 2019.

We wszystkie dni świąteczne wolne od pracy obowiązuje zakaz handlu w placówkach handlowych Oznacza to, że pracownicy zatrudnieni w takich placówkach nie mogą w te dni wykonywać pracy.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Masaż leczniczy
Żel UV 5ml
7,50PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Nowoczesne zabiegi laserowe
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Narożniki
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)