Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2019

Długo kazali czekać na punkty. Szubinianka wraca do gry

Nareszcie… zdało się słyszeć na trybunach tuż po zakończonym meczu # Szubinianki z Lubienianką. Nic dziwnego. Piłkarze Szubinianki długo kazali swoim kibicom czekać na punkty. Ci najbardziej wytrwali doczekali się. Szubinianka wygrała to spotkanie 2:1, choć łatwo nie przyszło.

To był dla podopiecznych trenera Wiesława Stepczyńskiego ważny sprawdzian. Po serii porażek wszyscy jak powietrza potrzebowali zwycięstwa. Szubinianie trochę niepewnie, ale od początku starali się grać ofensywnie. Jak się okazało, Lubienianka miała podobny cel. Stąd poziom pierwszej połowy nie zachwycał, ale był wyrównany. Już w 10` zrobiło się groźnie pod bramką Szubinianki, ale refleks Przemysława Pawlaka uratował zespół przed utratą gola.

Odpowiedzieć próbował Robert Jurek, który z dystansu trafił wprawdzie w światło bramki, ale bramkarz opanował piłkę. W 24` w doskonałej sytuacji znalazł się Kamil Zajdlewicz, ale znów górą okazał się przyjezdny golkiper. Po dwóch kwadransach gry mogło, a właściwie powinno być 0:1, jednak w ostatnim momencie Michał Jaworski jakimś cudem wybił piłkę napastnikowi. Mimo usilnych starań obu drużyn do przerwy bramki nie padły.

Po zmianie stron bardzo uaktywnił się Paweł Łukomski. Zaczął w 60`, jednak z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz. Kilka minut później musiał już wyjąć piłkę z siatki. Paweł Łukomski i 1:0. W 75` mogło być 2:0, ale Paweł Łukomski trafił w słupek. Co się odwlecze, to nie uciecze… Pięć minut później na listę strzelców wpisał się Szymon Staszak i punkty dla Szubinianki było coraz bliżej. W końcówce spotkania zupełnie niepotrzebnie wkradał się nerwowość. Wszystko po golu zdobytym przez Lubieniankę po rzucie rożnym. Na szczęcie na kolejną stratę gospodarze sobie nie pozwolili i utrzymali korzystny rezultat do końca.