Dziś mamy 18 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2020

Delegacja kadetów na historycznej uroczystości. Był to dla nich zaszczyt

fot. ZS im. prof. E. Chroboczka

fot. ZS im. prof. E. Chroboczka

Dnia 11 stycznia 2020 roku w Szubinie odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia #repliki Pomnika Mogiły Powstańców Wielkopolskich. Oprócz wielu znamienitych gości, w tym delegacji wielkopolskich miast i gmin, z których pochodzili powstańcy walczący i oddający swoje życie za wolność Ziemi Szubińskiej, licznie zgromadzonych mieszkańców Szubina i Gminy Szubin, żołnierzy Wojska Polskiego, harcerzy, uczniów szkół znaczącą reprezentację ZS im. prof. E. Chroboczka stanowili uczniowie kadeci klas wojskowych.

Każda klasa miała swoich przedstawicieli, z IIITL Gracjan Gałązka, Karol Szczepaniak, którzy wcielili się w rolę Rekonstruktorów. Z IITL Eliza Kalaczyńska, Martyna Borowicka i Damian Klimek – Poczet Sztandarowy szkoły oraz Klaudia Pozorska w składzie delegacji składającej kwiaty. Z ITa byli to: Izabela Grycza, Jakub Komorowski, Jakub Konieczny, Wiktoria Sikorska, Malwina Szulc, Szymon Marciniak, Jacek Paszkiewicz oraz Łukasz Nalazek. Z ITb uczestniczyli: Weronika Jeż, Oliwia Kwiatkowska, Marcel Katafiasz, Jakub Matuszewski, Dominika Hejnicka, Zuzanna Masłowska, Miłosz Małek, Dawid Sobiech, Daria Kawecka, Anna Pęczek i Kinga Waszak. W/w kadeci wchodzili m.in. w skład warty honorowej przy Pomniku, delegacji szkoły składającej kwiaty oraz w roli Rekonstruktorów w składzie Towarzystwa Historycznego w Kcyni. Delegację uzupełniali Dyrektor Alicja Jaśkowiak oraz mjr rez. Jarosław Odrobiński.

Był to dla nas ogromny zaszczyt uczestniczenia w tak ważnej uroczystości z okazji 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, boju o Szubin oraz 100. rocznicy powrotu Szubina do wolnej Polski. Przeżyliśmy niezapomniane wrażenia oraz dumę, że żyjemy w wolnej Polsce i możemy celebrować najważniejsze dla każdego Polaka Święta oraz tego typu wzniosłe wydarzenia. Uroczystość odbyła się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz pod Patronatami Honorowymi Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego i Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. Dodatkowo na szkolnej strzelnicy pneumatycznej SKS Kaliber odbyły się jak co roku Zawody Strzeleckie, w dniu 11.01.2020r. z okazji 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Organizatorem był szubiński Oddział KSSK GWARD.

Materiał: Agnieszka Bubczyk

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe systemowe
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Zabiegi dla panów
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)