Dziś mamy 25 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2020

Delegacja kadetów na historycznej uroczystości. Był to dla nich zaszczyt

fot. ZS im. prof. E. Chroboczka

fot. ZS im. prof. E. Chroboczka

Dnia 11 stycznia 2020 roku w Szubinie odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia #repliki Pomnika Mogiły Powstańców Wielkopolskich. Oprócz wielu znamienitych gości, w tym delegacji wielkopolskich miast i gmin, z których pochodzili powstańcy walczący i oddający swoje życie za wolność Ziemi Szubińskiej, licznie zgromadzonych mieszkańców Szubina i Gminy Szubin, żołnierzy Wojska Polskiego, harcerzy, uczniów szkół znaczącą reprezentację ZS im. prof. E. Chroboczka stanowili uczniowie kadeci klas wojskowych.

Każda klasa miała swoich przedstawicieli, z IIITL Gracjan Gałązka, Karol Szczepaniak, którzy wcielili się w rolę Rekonstruktorów. Z IITL Eliza Kalaczyńska, Martyna Borowicka i Damian Klimek – Poczet Sztandarowy szkoły oraz Klaudia Pozorska w składzie delegacji składającej kwiaty. Z ITa byli to: Izabela Grycza, Jakub Komorowski, Jakub Konieczny, Wiktoria Sikorska, Malwina Szulc, Szymon Marciniak, Jacek Paszkiewicz oraz Łukasz Nalazek. Z ITb uczestniczyli: Weronika Jeż, Oliwia Kwiatkowska, Marcel Katafiasz, Jakub Matuszewski, Dominika Hejnicka, Zuzanna Masłowska, Miłosz Małek, Dawid Sobiech, Daria Kawecka, Anna Pęczek i Kinga Waszak. W/w kadeci wchodzili m.in. w skład warty honorowej przy Pomniku, delegacji szkoły składającej kwiaty oraz w roli Rekonstruktorów w składzie Towarzystwa Historycznego w Kcyni. Delegację uzupełniali Dyrektor Alicja Jaśkowiak oraz mjr rez. Jarosław Odrobiński.

Był to dla nas ogromny zaszczyt uczestniczenia w tak ważnej uroczystości z okazji 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, boju o Szubin oraz 100. rocznicy powrotu Szubina do wolnej Polski. Przeżyliśmy niezapomniane wrażenia oraz dumę, że żyjemy w wolnej Polsce i możemy celebrować najważniejsze dla każdego Polaka Święta oraz tego typu wzniosłe wydarzenia. Uroczystość odbyła się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz pod Patronatami Honorowymi Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego i Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. Dodatkowo na szkolnej strzelnicy pneumatycznej SKS Kaliber odbyły się jak co roku Zawody Strzeleckie, w dniu 11.01.2020r. z okazji 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Organizatorem był szubiński Oddział KSSK GWARD.

Materiał: Agnieszka Bubczyk

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Gimnastyka korekcyjna
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Masaż leczniczy
Siłownia
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)