Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2019

Czym skorupka za młodu… Promyczki rozpoczęły zajęcia dotyczące bezpiecznego Internetu

fot. pow

fot. pow

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie jako 4-5 latki z wielkim # zaangażowaniem rozpoczęła tematykę Bezpiecznego Internetu.

Dzieci na początku wypowiedziały się "co to jest Internet?": Antek - "to wielkie pole, po którym się porusza strzałka i wysyła email oraz Inernet pozwala"; Ola - "to taka aplikacja, to są gry, które można otwierać, można skanować, np. Smerfy"; Szymon - "można pisać w sieci, jak nie działa długopis listy do kolegi i działa Youtuba  :)"; Hubert - "można rysować kredką"; Gabryś - "Internet pozwala na instalację gier"; Natalia - można przesyłać bajki"; Milena - "przez Internet można oglądać bajki". Następnie Promyczki pracując w zespole ułożyły na macie obrazek według podanych koordynantów oraz odczytały zakodowane symbole. Przy stolikach dzieci odczytywały z planszy słowa: Necio i ryba i odnalazły na klawiaturze komputera a następnie rysowały posługując się dwoma kolorami. Na koniec w parach pracowały przy komputerze Kids Smart ucząc sie operować myszką. Dzieci przebywały w sali komputerowej w określonym czasie kontrolując daltoński zegar. Towarzyszyła im refleksja udanego, pracowitego i superowego dnia ze słowami: "lubię chodzić do przedszkola" #Uczymydzieciprogramować 

materiał:Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 27 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)