Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Czekając na święta. "Promyczki" przystąpiły do konkursu

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie po raz kolejny przystąpiła do # ogólnopolskiego konkursu z Uczymy Dzieci Programować pod hasłem: #CzekającNaŚwięta2019.

W jednym dniu dzieci razem z rodzicami przygotowywali ciasto na pierniki, a następnie czekając na ich upieczenie, wykonywali zadania-wyzwania konkursowe.

Tym razem w rodzinnym gronie: "Zimowo, świątecznie, kolorowo" na inny sposób, który zaproponowali ambasadorzy kodowania Anna Świć i Rafał Mitkowski.

Zamiast proponowanego Sudoku pracowaliśmy z kartą zadań dotyczących oznaczenia drogi dla renifera Rudolfa, worka z prezentami, zabawy: "Co ma zabrać ze sobą Św. Mikołaj? z uwzględnieniem trasy dla ozobota, a także podjęliśmy zadanie: "zakodowane bombki", czy też "zakodowana choinka".

Rodzice byli pod wielkim wrażeniem, jak dobrze ich pociechy odczytują kolorowe kody z karty kodów i nanoszą na wyznaczonej trasie.

Wspaniała integracja pokazała, że kodowanie nie jest trudne i nie wymaga specjalnego dostępu do sprzętu ze stacjonarnym komputerem, ale także wprowadziła dobrą i radosną atmosferę w aromacie pierników.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)