Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Czekając na święta. "Promyczki" przystąpiły do konkursu

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie po raz kolejny przystąpiła do # ogólnopolskiego konkursu z Uczymy Dzieci Programować pod hasłem: #CzekającNaŚwięta2019.

W jednym dniu dzieci razem z rodzicami przygotowywali ciasto na pierniki, a następnie czekając na ich upieczenie, wykonywali zadania-wyzwania konkursowe.

Tym razem w rodzinnym gronie: "Zimowo, świątecznie, kolorowo" na inny sposób, który zaproponowali ambasadorzy kodowania Anna Świć i Rafał Mitkowski.

Zamiast proponowanego Sudoku pracowaliśmy z kartą zadań dotyczących oznaczenia drogi dla renifera Rudolfa, worka z prezentami, zabawy: "Co ma zabrać ze sobą Św. Mikołaj? z uwzględnieniem trasy dla ozobota, a także podjęliśmy zadanie: "zakodowane bombki", czy też "zakodowana choinka".

Rodzice byli pod wielkim wrażeniem, jak dobrze ich pociechy odczytują kolorowe kody z karty kodów i nanoszą na wyznaczonej trasie.

Wspaniała integracja pokazała, że kodowanie nie jest trudne i nie wymaga specjalnego dostępu do sprzętu ze stacjonarnym komputerem, ale także wprowadziła dobrą i radosną atmosferę w aromacie pierników.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)