Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

22 sierpnia 2014
T-Mobile-Ekstraklasa

Czarne chmury nad Bydgoszczą

Czarna seria trwa w najlepsze. Piłkarze bydgoskiego Zawiszy doznali piątej ligowej porażki z rzędu.

Nie tak to sobie wyobrażał zarząd i kibice. Po wygranej z Koroną bydgoszczanie notują jednak rząd nieudanych spotkań. W grodzie nad Brdą tym razem gościła Lechia Gdańsk. Co ciekawe rodak Jorge Paixao, trener Machado do Bydgoszczy przyjechał po dwóch kolejnych porażkach, gdzie nad morzem cele postawiono wysokie.

Pierwszy minuty należały do Zawiszy, a akcje zespołu napędzał Wagner, będący ich głównym bohaterem. Lechia dopiero z biegiem czasu zaczęła dochodzić do słowa, ale bramce Sandomierskiego za bardzo nie zagrażała. Typowy mecz środka pola.

Wynik spotkania w 53 minucie otworzył Antonio Colak. Debiutujący w barwach gdańskiego zespołu Chorwat wpisał się na listę strzelców po fatalnym zachowaniu bloku defensywnego gospodarzy. Bydgoszczanie próbowali odwrócić losy meczu, lecz to częściej goście nękali bramkę rywala. Kropkę nad „i” w 85 minucie postawił Maciej Makuszewski, ustalając wynik meczu na 2:0.

Oceń artykuł: 440 292