Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

04 października 2018

Ćwiczyć każdy może. Udana lekcja wychowania fizycznego

fot: pow

fot: pow

W edukacji przedszkolnej na pierwszym miejscu uwzględnia się zdrowie i bezpieczeństwo młodego # pokolenia.

Dzieci od najmłodszych lat uczą się, że zdrowie to stan cechujący się uzyskaniem dobrego samopoczucia na poziomie fizycznym, psychicznym i społecznym. Ruch jest niezbędnym czynnikiem do prawidłowego rozwoju dziecka, uwzględniając prawidłowe nawyki postawy i rozwijania sprawności.

Wiek przedszkolny jest bardzo ważnym etapem w kształtowaniu prozdrowotnych nawyków. Okres ten sprzyja kształtowaniu nawyków higienicznych i kulturowych, które są niezbędne do rozwijania samodzielności, dbania o czystość, estetyczny wygląd oraz ogólną kulturę zachowania się.

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie jest miejscem, w którym zaspakaja się potrzeby ruchu w sposób korzystny dla rozwoju psychoruchowego dziecka.

Grupa  Promyczków kolejny raz podejmuje cykl spotkań z grupą uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego na sali gimnastycznej. Pani Małgorzata Bielska Pingot wraz z młodzieżą dostosowuje aktywność ruchową do możliwości i potrzeb dziecka, tak aby wspólnie przyzwyczajać do uprawiania gimnastyki, sportu.

Podczas odbywających się zabaw sportowych dziecko gromadzi wrażenia i spostrzeżenia, wzbogaca swoje doświadczenia, wyobrażenia, pojęcia, kształci pamięć, uwagę i myślenie. Ćwicząc w grupie podporządkowuje się ogółowi, słucha, przestrzega przyjęte normy współżycia, kształtuje swój charakter, uczucia i wolę. Uczy się zdrowej rywalizacji drużynowej i indywidualnej w sposób bezstresowy na wesoło oraz rozwija inteligencję emocjonalną i motywację.

Przez ruch dziecko miało możliwość poznania siebie, własnego ciała i własnych możliwości, a także rozwijania wiary we własne siły.

Wspólna zabawa była dla wszystkich przyjemnością i źródłem radości w atmosferze życzliwości, przyjaźni i zdrowej rywalizacji. Młodzież mogła wykazać się nowym doświadczeniem aktywizowania przedszkolaków.

Materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)